TŘETÍ NEJČASTĚJŠÍ PRÍČINA ÚMRTÍ NA SVĚTĚ.

scientist-with-microscope-996187__180

Třetí nejčastější příčinou úmrtí ne světě je rakovina žaludku. Na počátku všeho stojí, podle posledních vědeckých výzkumů, Helicobacter pylori. Tato bakterie je důvodem téměř většiny žaludečních vředů a vředů horní části tenkého střeva, dvanácterníku. Ti kdo jsou infikováni touto bakterií, mají bohužel větší předpoklady k výskytu rakoviny žaludku, lymfomu žaludeční sliznice imunitního systému a karcinogenu jícnu. Jsou prováděny i studie zkoumající souvislosti H.pylori a rakoviny slinivky a plic.

H.pylori je bakterie pro lidstvo běžná tisíce let a ne u každého nakaženého propukne nemoc a rozhodně málokdo tuší, že tuto bakterii vlastní.

diagram-41638__180

Spirálovitá bakterie H. Pylori roste ve vrstvě slizu, kterým je pokryta vnitřní strana žaludku člověka. Účinně odstranit H.pylori je velmi těžké i pro moderní medicínu. H. pylori se šíří kontaminovanou potravou a přímým kontaktem z úst do úst, nemytým nádobím a příbory. Ve většině případů ji člověk získá již v dětství v období snížené imunity. Jedním z nejčastějších projevů je zvýšená hladina kyselosti žaludku, kterou pacienti tlumí běžně dostupnými tabletami na snížení kyselosti, které sice dočasně uleví, ale neléčí. Symptomů, které poukazují na její přítomnost je mnohem více, ale jsou totožné i s projevy jiných nemocí.

Zjištění přítomnosti H.pylori se provádí pomocí speciálních testů a při jejím výskytu je nutná specifická dieta, omezení solení a dostatek probiotik.

bio-42609_640

Pokud si chcete přečíst starší články z tohoto Blogu, pak si na horním okraji stránky klikněte na „hlavní strana“ a poté jednoduše posunujte šipku kurzoru na pravém lemu stránky dolů. Automaticky se zobrazí jeden článek s dřívějším datem za druhým, jako by se rolovaly za sebou. Kliknutím na každý zeleně napsaný název nebo foto, se článek ihned rozbalí k přečtení celý.

Rovněž si můžete v levém sloupci slov najít to, které by vystihlo váš zájem, kliknout na něj a automaticky se vám ukáží všechny články, které toto slovo obsahují.

Na výchozí stranu se dostanete vždy zmáčknutím „hlavní strana“ nahoře pod hlavním Logem „ halobio“, hned vedle „o mě“ se dočtete o autorce všech článků a kliknutím na „kontakt pak můžete po vyplnění jména a emailu (nutné pro zamezení SPAM) napsat autorce (nic z toho, co napíšete nebude zveřejněno). Tímto krátkým upřesněním, odpovídám na více dotazů najednou. Snad to pomůže k dobré orientaci na Blogu http://www.Halobio.cz

head-938459_640

Leave a Reply