VE VODĚ NEROZPUSTNÉ !

 

vegetable

Vitaminy A,D,E a K nejsou rozpustné ve vodě, ale pouze v tuku. Nejen, že se díky přítomnosti tuku vstřebají do organismu, ale způsobí i synergickou, násobnou, reakci a tak jsou i abnormálně účinné. Kromě toho pomohou zvýšit efektivitu magnézia, kalcia a zinku.

 

Dostatek vitaminu D, které tělo vstřebá, sníží riziko vzniku rakoviny až o polovinu!!! Vitamin D a K2 se postará o mineralizaci kostí a zubů, chrání arterie proti nadměrné kalcifikaci a buněčné smrti, proto je dobré užívat je spolu s minerály magnezia, kalcia a zinku. Pokud tyto vitaminy a minerály dodáváte jako potravinové doplňky, pak je pro dobrou vstřebatelnost vhodné zvolit pod jazyk rozpustnou formu tablet nebo tekuté verze.

 

V tabletách podávaný vitamín A a E není ideální. Dávkování je velmi individuální a i doporučené dávky výrobce nejsou přesné. Vitamínem A a E se lze předávkovat a mohou být i toxické. Přebytečný vitamín A se hromadí v játrech.

Bát se nemusíme betakarotenu, který je hojně zastoupen v mrkvi, špenátu a kapustě, nelze se jím předávkovat. Při nadměrném množství betakarotenu se maximálně naše kůže lehce zabarví do žluto-oranžového odstínu. Vitamín A a E mají hodně co dělat se zdravým zrakem, prevencí rakoviny a silným imunitním systémem.

Samozřejmě, že vitamíny z přírodních zdrojů jsou mnohem účinnější a zdravější, než jejich syntetické obdoby. Nejlepším zdrojem je čerstvý zeleninový salát. Pokud si doma vyrobíte zálivku z jablečného octa, olivového oleje, pepře, soli a posypete jej hrstí vlašských, pekanových ořechů nebo mandlí, hrstí slunečnicových nebo jiných semínek, případně občas přidáte trochu vařených luštěnin, pak dostanete všechny výše vyjmenované vitamíny. A jistotu, že se tyto důležité vitamíny vstřebaly k tomu!

salad-1543249_960_720

Leave a Reply