Být bez žlučníku ještě neznamená být bez potíží !

liver_01

ŽLUČNÍK je malý orgán vejčitého tvaru usazený přímo pod játry, se kterými je spojen kanálem.  Játra produkují žluč, ta jde kanálem do žlučníku, žluč je nezbytná při emulgaci tuků.   Například životně důležité vitamíny E,D,K, obsažené ve stravě jsou rozpustné jen v tucích a bez zdravého žlučníku se nemohou v těle vstřebat.

Mezi veřejností je dosti rozšířeným omylem to, že tuk škodí žlučníku. Opak je pravdou. Bez „dobrých“ tuků a Omega 3 mastných kyselin nemůže žlučník dobře fungovat.

Opravdová příčina žlučníkových problémů a tvorby kamenů je již v játrech. Jedině zdravá játra mohou podporovat zdravou funkci žlučníku.

Nejprve je tedy třeba pomoci játrům. Jak?

. Zdravou, čistou, netoxickou potravou, abstinencí alkoholu, cigaret, drog.

. Očistou jater, půstem, detoxikačními nálevy a koupelemi.

. Nejíst bez přestávek, žádné celodenní uždibování. Játra totiž potřebují nejméně 3 hodiny pro strávení jídla. Pokud nemají dost času, pak je potrava v játrech nesprávně a nedokonale zpracována, nikdy vlastně nedokončí jedno a už začíná druhé. Játra potřebují svůj čas a odpočinek ( stačí občasné jednodenní půsty).  Přetížená játra rovná se přetížený žlučník.

Co když už jsou ve žlučníku kameny? Někdy způsobují obrovské záchvaty bolesti. Vyjmout žlučník chirurgicky nebo ne? Názory odborníků se různí.

Pokud dojde k odstranění žlučníku, často se vyřeší občasné záchvaty bolesti. Příčina problému však vyřešena není. Játra totiž pracují špatně jako před tím a to, co dříve vylučovaly do žlučníku, odchází po operaci do kanálu ležícího mezi játry a bývalým žlučníkem. Ten se přizpůsobí, přetvoří se v jakýsi tvar připomínající varhany a stává se tak náhradou žlučníku. Kanál není žlučník, nedokáže si například poradit s parazity, infekcemi, plísněmi atd., které často toto místo infikují anebo postupují dále do střev. Studie některých lékařů ukazují, že pacienti, jimž byl odstraněn žlučník, mívají po 10 letech nález polypů nebo rakoviny v tlustém střevě v důsledku akumulace solí žluči ve střevech. Lidé trpí nadváhou a zažívacími problémy vůbec.

Jak pomoci žlučníku bez operace?

. jak jsem již předeslala dříve, očista jater, půsty, jíst s přestávkami mezi jídly, zdravou a netoxickou potravu……

. klystýry klasické nebo kávové a to i obden!

. cvičení

. zdravé tuky a omega 3 kyseliny

. podávat vysoce kvalitní probiotika

. minimalizovat případnou bolest teplým obkladem a odpočinkem na pravém boku

. rozpustit žlučníkové kameny. Existuje celá řada metod na rozbití nebo vypuzení kamínků ze žlučníku. Jsou však spojena s velkými riziky (ucpání cest, performance střeva…).

Já sama jsem byla majitelkou žlučníkových kamenů . Začala jsem se řídit výše uvedenými radami a vsadila jsem na šetrné rozpouštění žlučníkových kamenů bylinnými kapslemi DEBILE a LIVER CHI, kapslemi na podporu jater. Oba produkty patří ke špičce v USA. Více informaci zde: www.ChiUSA.cz

Goodbye kameny!

Chi-formula-Debile2_MD1-200x150

chi-formula-liver_ch_mdi

Jedna odpověď na “Být bez žlučníku ještě neznamená být bez potíží !

  1. Pingback: BÝT BEZ ŽLUČNÍKU JEŠTĚ NEZNAMENÁ BÝT BEZ POTÍŽÍ ! | ChiUSA·

Leave a Reply