VIRÓZA NEBO CHŘIPKA?

fever-310721__180

Jaká je souvislost mezi chladem, viry a virózami? Prochladnutí není příčinou viróz, ale důvodem ke snížení imunity, ta pak nedokáže uchránit organismus před prvním virem, na který narazí. Viry máme kolem sebe nepřetržitě, ale nemocní býváme jen tehdy, když je imunitní systém zaměstnán někde jinde anebo je zesláblý.

Příčinou viróz i chřipek je snížená obrany schopnost lidského organismu.

Nenuťte lékaře, aby vám nasadil antibiotika, pokud to není nezbytně nutné. Antibiotika nejsou účinná na viry. Zbytečná antibiotika navíc zlikvidují užitečné bakterie ve střevech. Základna zdravé imunity v tlustém střevě se narušením střevní mikroflóry vlastně ještě více oslabí.

První věc, kterou udělejte, když cítíte příznaky virózy nebo chřipky: přestaňte konzumovat cukr a obiloviny! Snižují imunitu, neboť jsou doslova hnojivem pro „zlé“ bakterie, houby a kvasinky v těle. Podporují jejich přemnožení a tím masivní oslabení imunity a snadný nájezd virů.

Imunitu posiluje dostatek vitamínu D, který si tělo tvoří samo ze slunečního záření nebo jej získá dodáváním vitamínu D3 v tabletách nebo kapkách.

Běžná viróza se neléčí, ale vyleží!

Dopřejte tělu hojnost ovoce, zeleniny, teplých polévek s česnekem a kajenským pepřem pro uvolnění hlenu a pijte hodně čisté vody a zeleného čaje. Vynikající jsou vyšší dávky vitamínu C a zinku, bylinné čaje, oreganový bylinný extract Oxypower, Bamboo Extract. (www.Chiusa.cz ).

soup-31301__180

U viróz je obvyklá mírně zvýšená teplota, rýma obvykle nebývá, kašel, někdy bolest v krku a svalů.

Viry chřipky mívají daleko intenzivnější příznaky, než viróza. Teploty se mnohdy blíží až ke 40 C, organismus je ve stavu, který zažene člověka do postele, klouby jsou velmi bolestivé.

Horečky do 39C nesrážejte, jde o chytrou léčivou obrannou reakci vašeho těla.

A jak poznáte zda jde o virózu nebo chřipku? Viróza je nepohodlná, vyčerpávající, ale lze s ní jaksi fungovat. Opravdovou chřipku jednoduše nepřechodíte, nedovolí vám to. Chřipka může také přejít ve vážnou infekci plic i zápal plic.

Příčinou chřipky je také snížená imunita, důvody oslabení a naopak prostředky k posílení obrany organismu jsou stejné jako u virózy.

K viróze se může přidat i chřipka a pak jsou příznaky matoucí.

Mnoho lékařů radí očkování proti chřipce, jiní vakcíny proti chřipce nedoporučují jako nefunkční záležitost, což konečně potvrzuje mnoho výzkumů. O vedlejších účincích mlčí…

Chi-formula-Bamboo_Extract_MD1-300x300 Chi-formula-Oxypower_MD1-300x300

Pokud si chcete přečíst starší články z tohoto Blogu, pak si na horním okraji stránky klikněte na „hlavní strana“ a poté jednoduše posunujte šipku kurzoru na pravém lemu stránky dolu. Automaticky se zobrazí jeden článek s dřívějším datem za druhým, jako by se rolovaly za sebou. Kliknutím na každý zeleně napsaný název nebo foto, se článek ihned rozbalí k přečtení celý.

Rovněž si můžete v levém sloupci slov najít to, které by vystihlo váš zájem, kliknout na něj a automaticky se vám ukáží všechny články, které toto slovo obsahují.

Na výchozí stranu se dostanete vždy zmáčknutím „hlavní strana“ nahoře pod hlavním Logem „ halobio“, hned vedle „o mě“ se dočtete o autorce všech článků a kliknutím na „kontakt pak můžete po vyplnění jména a emailu (nutné pro zamezení SPAM) napsat autorce (nic z toho, co napíšete nebude zveřejněno). Tímto krátkým upřesněním, odpovídám na více dotazů najednou. Snad to pomůže k dobré orientaci na Blogu Halobio.cz

fever-310721__180

Leave a Reply