PIVOVARSKÉ KVASNICE JSOU BOHATÝM ZDROJEM VITAMÍNU B12, PREVENCÍ RAKOVINY KŮŽE, SNIŽUJÍ KREVNÍ CUKR A OBSAHUJÍ VÍCE PROTEINŮ, NEŽ MASO.

Unknown

 

Pivovarské kvasnice můžete sehnat jako potravinový doplněk v tabletách nebo v sypké formě. Známý v České republice je potravinový doplněk Pangamin s obsahem pivovarských kvasnic.

(Jen drobné upřesnění, pivo není potravinový doplněk, ale alkoholický nápoj.)

Pivovarské kvasnice jsou jedním z nejbohatších zdrojů vitamínu B 12, který potřebují doplňovat vegetariáni nebo lidé s jeho nedostatkem trpící depresemi, nespavostí, chudokrevností nebo zácpou. Obsahují všechny esenciální aminokyseliny ve vyváženém poměru. Tento typ kvasnic posiluje imunitu a ubrání organismus i před chřipkou. Pivovarské kvasnice jsou zdrojem selenu, draslíku, chrómu.

Je v nich dvakrát tolik proteinů, než v mase, které udrží srdce zdravé.

Pokud potřebujete zvýšit energii, zlepšit kvalitu vlasů nebo kůže, předcházet rakovině kůže a snížit hladinu cukru v krvi, pak pravidelně doplňujte pivovarské kvasnice.

Práškovou formu můžete použít na posypání jakéhokoliv jídla, do polévek, k přípravě kvasnicové polévky, pomazánky nebo pleťové masky.

Unknown

Pleťová domácí maska z kvasnic a citronu.

Kolem 40 gramů kvasnic smíchejte se šťávou z čerstvého citronu do hustější kašičky. Naneste na pleť a nechejte zaschnout. Po 10ti minutách omyjte obličej teplou vodou. Citron můžete nahradit i vodou.

beauty-treatment-898251__180

Kvasnicová pomazánka.

Cibuli nakrájenou na kostičky lehce osmahněte na kokosovém oleji a rozpusťte v této směsi 4 kostky kvasnic (v nouzi lze připravit i z instantních organických kvasnic). Můžete přidat hrst strouhanky, osmahněte a podlije troškou vody, aby pomazánka zhoustla. Přimíchejte 4 vejce, osolte, opepřete a natřete teplou nebo i studenou na celozrnný chleba nebo veganské suchary.

 drozdie-kvasnice-vitamin-b-nestandard2

 

 

Leave a Reply