MANÉVRY „PRYČ ZE SLUNCE“ ANEBO „KLINIKA SLUNCE“? KDO SE V TOM MÁ VYZNAT?

Woman relaxing in chair by the pool

Znáte jistě hrozivá slova „odborníků“, kteří varují před slunečním zářením s takovými imperativy, že znejistíte. Dokonce tvrdí, že pobyt na slunci způsobuje rakovinu. Nemají proto sice ŽÁDNÝ důkaz, ale jistě mnoho milionů investovaných do opalovacích krémů.

Opak je totiž pravdou. Slunce je lékem. To nakonec věděli i naši předkové a byli zdraví! Dr. J. Mercola a mnoho jiných se opírají o studie, které prokazují, že je daleko vyšší procento lidí, kteří se slunci vyhýbají a přitom trpí rakovinou dvakrát častěji. Přiměřený pobyt na slunci upevňuje imunitní systém, který ubrání tělo před rakovinou a jinými nemocemi velmi lehce. Díky slunečním paprskům proniká kyslík do tělesných tkání mnohem jednodušeji, tedy další anti-rakovinová obrana. Slunce je přirozeným a nejlepším zdrojem vitamínu D. Díky slunci si jej tělo totiž dokáže samo vyrobit. Pokud je v organismu dostatek vitamínu D, pak je riziko rakoviny o 77% NIŽŠÍ!!! Pokud je vitamínu D dostatek dochází ke vstřebání vápníku do kostí, kloubů, zubů… Dostatek slunečního záření snižuje o 40% výskyt rakoviny prsu a až o 80% rakoviny vaječníků i jiných typů nádorů, tlumí bolesti artritidy, kloubů, menstruační bolesti, harmonizuje hormonální činnost a zvyšuje plodnost. Lidé žijící v klimatu s dostatkem celoročního slunečního záření mají menší náchylnost k nemocem, zdravější kosti, zuby, pleť, lepší náladu, radost ze života, více energie, méně depresí a menší chuť k jídlu.

Firmy vyrábějící opalovací krémy pokroutily fakta a zneužily situaci ve svůj prospěch. Jejich prodejní slogany varují před sluncem a tvrdí, že pobyt na něm můžete přežít ve zdraví, jen pořádně namazaní jejich opalovacími krémy! Neuvádějí ale fakt, že látky, které obsahují opalovací prostředky všeho druhu škodí! Podle kontroly EWG je 84% opalovacích krémů, mlék a olejů zdraví škodlivých. Dr. Joseph Mercola důrazně varuje před používáním opalovacích prostředků, neboť teplem otevřené póry v kůži zcela absorbují chemikálie použité k jejich výrobě a ty jsou paradoxně rizikovým faktorem vzniku rakoviny. Člověka před sluníčkem ochrání jeho vnitřní „opalovací protekce“ v podobě antioxidantů. Maliny, borůvky, ostružiny, mořské řasy, chia semínka, ořechy, macca, aloe vera, luštěniny, přírodní neslazený kakaový prášek, kokosový olej, brokolice, avokáda a další super potraviny jsou plné antioxidantů. Chránit si před sluncem musíme oči a občas je dobré zastínit i partie obličeje, které jsou náchylné k vráskám. Pro dostatek vlhkosti pokožky během a po opalování je snad nejlepší přírodní organický kokosový olej, který je doporučován i k vaření. Délka pobytu na přímém slunci je ideální kolem 30ti minut denně, nepřímé sluneční záření a pobyt ve stínu má také blahodárné účinky a je bez rizik spálení pokožky, které není samozřejmě zdravé. Pozor tedy na zrádné polední slunce.

V ČR je dostatek sluníčka jen několik měsíců v roce, proto je třeba doplňovat vitamín D3. Doporučené dávky na krabičkách kolem 600 IU jsou příliš nízké, to alespoň tvrdí Dr. Mercola a doporučuje dokonce dávky kolem 5 000 až 10 000 jednotek IU denně. Pokud si opatříte tablety vitamínu D rozpustné v ústech, budete mít jistotu, že se vitamín D vstřebal.

Rozhodně se nebojte slunce. Německá lékařka Johana Budwig vyléčila nemocné v posledním stadiu rakoviny jen směsí tvarohu a lněného oleje a denně pacienty nechala 20 minut na sluníčku, které je hřálo zkrze zelené listí stromů, jako nezbytnou součást léčebné terapie. Se svojí léčbou měla vynikající úspěchy a byla i několikrát nominována na Nobelovu cenu.

Sluneční koupele si v klidu užívejte, budete zářit zdravím, hýřit vitalitou a život bude báječný!

autor článku: Brona Fanelle

101070947094

clouds-429228__180

Leave a Reply