OTAZNÍKY NAD LÉČBOU LUPÉNKY NEBOLI PSORIÁZY?

psoriasis-25788833

Psoriáza se projevuje na kůži, ale nejde o kožní onemocnění!

Lupénka neboli psariáza je onemocněním imunity. Patří do velké rodiny autoimunitních nemocí a jen v ČR trpí lupénkou 480 000 lidí. Při psoriáze jsou aktivovány bílé krvinky typu T, tedy buňky imunitního systému, které napadají omylem zdravé kožní buňky a vzniká zánět kůže. Kožní buňky doslova zrohovatí, neboť se dostanou na povrch kůže velmi brzy, asi za 4 dny, zatímco normálním a vyzrálým buňkám to trvá nejméně měsíc. Psoriáza se pak projeví jako nánosy červených svědících šupin, někdy je pokožka zanícená, praská a krvácí. Mnoho pacientů postižených lupénkou trpí silným zhoršením zraku. U mnoha lidí se spolu s lupénkou vyvinula i artritida poškozující klouby a psychické deprese, sociální izolace, nízké sebevědomí…

Každý případ psoriázy je jiný, léčba vždy obtížná:

Základním a rozhodujícím předpokladem vyléčení je dostatek vitamínu D. V krevních testech by se měl stabilně držet na hodnotě 70ng. Různé studie, kterých není v poslední době málo, potvrzují nedostatek vitamínu D u osob s rakovinou a autoimunitními nemocemi. (Berte jen D3, nikoliv syntetický D2 spolu s vitamínem K2 a hořčíkem pro dokonalé vstřebání.)

Léčbě lupénky výrazně pomáhá rozumný pobyt na slunci a léčba bezpečným ultrafialovým světlem. V poslední době se často aplikuje biologická terapie.

Rada k zamezení svědění, které provokuje škrábání a mnoho komplikací: přikládat teplé obklady namočené ve vodě s rozpuštěnou himalájskou solí.

Pokud chcete zlepšit stav psoriázy, přejděte na bezlepkovou dietu, dejte si pozor na vysušující mýdla a časté koupání, přestaňte používat krémy se steroidy, jezte potraviny bohaté na omega 3, dodávají kůži vlhkost zevnitř.

77% úspěšné léčby u pacientů trpících lupénkou vykazuje Psoricaid, přírodní kapsle inhibující cytokiny T1 a T2, což je efektivní právě po léčbu psoriázy. O více informací a objednávku můžete na psát na email: Famatusa@gmail.com

Psoricaid

Jedna odpověď na “OTAZNÍKY NAD LÉČBOU LUPÉNKY NEBOLI PSORIÁZY?

  1. Pingback: OTAZNÍKY NAD LÉČBOU LUPÉNKY NEBOLI PSORIÁZY? | ChiUSA·

Leave a Reply