JE TO ZDRAVÉ, JE TO CHUTNÉ, DODÁ TO VÍCE ENERGIE, NEŽ TUPLOVANÁ KÁVA. CO JE TO?

cocoa-66195__180

No přece syrové, nijak nezpracované, nedotčené, bio, cocoa beans čili sušené kakaové boby přímo z kakaovníku!

Chvíli mi trvalo, než jsem objevila, jak úžasnou a neobyčejnou nahořklou chuť boby kakaa mají. Vynikající jsou neloupané, ale kdo nesnáší hrubší strukturu, může jíst jen ty, co si vyloupne. Dodají přímo bombu energie místo kávy, jsou výborné pro pozornost řidičů, pro lidi s nízkým tlakem, ale nezvedají tlak těm, co trpí vysokým tlakem, pomohou překonat dlouhé hodiny práce u počítače a jinde. Zasytí vás i malá hrst.

Není to špatné chroupání, když připočtete, jak zdravé kakaové boby jsou. Obsahují totiž mimořádně vysoké množství antioxidantů, které podpoří vaši imunitu, dodají vitamín C v enormních hodnotách, draslík, sodík, vápník, vzácné esenciální mastné kyseliny. Kakaové boby obsahují látku, která v mozku aktivuje „hormon štěstí“ stejně jako čokoláda. Opět zdůrazňuji, že píši o bobech syrových nepražených!

cacao-beans-91083__180

Plody kakaovníku můžete koupit v každé prodejně s bio potravinami nebo objednat v některém internetovém obchodě.

Kakaové boby znáte všichni, ale většinou jen ve finální podobě čokolády. Kakaové boby v čokoládě však již prošly fermentací, dalším mechanickým zpracováním, byly obohaceny cukry, stabilizátory, barvivy, ztužovadly a kdoví jakou další chemickou úpravou. Výsledkem je sice tzv. čokoláda plná kalorií, tuků a cukru, ale rozhodně bez zdravých živin.

Opět jako v Kocourkově: zničit hodnotné, vycpat chemií a náramně si na všem pochutnat. A pak rychle doktorovi, ten zkázu dorazí dalšími chemickými pilulkami…..

cocoa-824086__180

Pokud si chcete přečíst starší články z tohoto Blogu, pak si na horním okraji stránky klikněte na „hlavní strana“ a poté jednoduše posunujte šipku kurzoru na pravém lemu stránky dolu. Automaticky se zobrazí jeden článek s dřívějším datem za druhým, jako by se rolovaly za sebou. Kliknutím na každý zeleně napsaný název nebo foto, se článek ihned rozbalí k přečtení celý.

Rovněž si můžete v levém sloupci slov najít to, které by vystihlo váš zájem, kliknout na něj a automaticky se vám ukáží všechny články, které toto slovo obsahují.

Na výchozí stranu se dostanete vždy zmáčknutím „hlavní strana“ nahoře pod hlavním Logem „ halobio“, hned vedle „o mě“ se dočtete o autorce všech článků a kliknutím na „kontakt pak můžete po vyplnění jména a emailu (nutné pro zamezení SPAM) napsat autorce (nic z toho, co napíšete nebude zveřejněno). Tímto krátkým upřesněním, odpovídám na více dotazů najednou. Snad to pomůže k dobré orientaci na Blogu Halobio.cz

cocoa-66195__180

Leave a Reply