NOBELOVA CENA 2015 ZA ČÍNSKOU MEDICÍNU!

malva-verticillata-848833__180
Čínská farmakoložka bez lékařského vzdělání Jou-jou Tchu získala nedávno Nobelovu cenu v oboru medicíny. Díky jejímu objevu je již používán přípravek artemisin na léčbu malárie. Jou-jou Thu totiž dokázala najít aktivní látky proti dosud nevyléčitelné malárii v bylině pelyňku ročního. Ač se to v ČR nezdá, malárií je ohrožena polovina světové populace, půl milionů z nich ročně zemře!

Čínská medicína  je stará 5000 let a patří mezi nejpropracovanější a nejúčinnější medicínské systémy na světě. Nakonec nejdelšího aktivního života dosahují právě lidé z Asie.

Setkala jsem se však několikrát s nedůvěrou a obavami o kvalitě čínských bylin a jejich účinnosti. Pravdou je, že se občas objeví čínské produkty pochybné pověsti, ale i léčivé “zázraky“ špičkové kvality.

traditional-756493__180

Jak my, obyčejní konzumenti, můžeme odhadnout kvalitu čínských bylin? Byliny dovezené legálně z Číny musí vždy projít přísnými kontrolami kvality, v USA musí být každá bylina schválena FDA, v České republice Státní zemědělskou a potravinovou inspekcí.

Pro ilustraci uvedu příklad bylinných produktů Chi, které jsou velmi oblíbené v USA. Byliny jsou dováženy z Asie. Všechny procházejí kontrolou FDA. V USA jsou smíchány směsi bylin podle velmi starých a účinných receptur, čištěny a plněny do kapslí. Sám výrobek pak už nemusí být schválen FDA. Podobně je tomu i v zemích Evropské unie a ČR.

 da-hong-pao-734225__180

Účinnost bylin je často dána místem, kde rostou. Právě tam a nikde jinde jsou nejoptimálnější podmínky pro jejich kvalitu. Někdy jde o velmi specifická místa ležící ve vysokých nadmořských výškách Himalájí a podobně nedostupných oblastech.

Načasování sběru bylin je dalším rozhodujícím faktorem. Nejkvalitnější zelený čaj je vhodné sklízet v březnu, než přijdou velké deště, Ginco biloba se sklízí dřív, než začnou žloutnout listy, bylina lyceum čínská se sklízí dvakrát v roce a pokaždé má jiné léčivé účinky…

Například již zmíněné Chi bylinné produkty podpořeny dlouholetými výzkumy doktora T.T. Chi, prochází při zpracování bylin kontrolou obsahu těžkých kovů a jiných škodlivých látek. Celý proces zahrnuje dílčí testy a zkoušky kvality. Po zapouzdření bylin do kapslí prochází Chi výrobky mikrobiologickými testy a poté jsou přímo plněny do dobře uzavřených kontejnerů. Jde o vysoce kvalitní extrakty na podporu léčby různých typů nemocí včetně nádorů.

halobio_chi_formulas

Suroviny dovážené z Asie mají vynikající účinnost, pokud jsou kontrolovány a zpracovány ve vyspělých zemích, pak se stávají bezkonkurenčními. Stejné byliny, vypěstované na polích nebo farmách v Evropě nebo Americe, mají často až deset krát nižší kvalitu a léčebný účinek, než čínské. Netradiční alternativní medicína z bylin tak, díky letošnímu udělení Nobelovy ceny za medicínu, prokázala, že síla přírody je opravdu léčivá a vědecky uznávaná. VÍCE SE O BYLINNÝCH PRODUKTECH „CHI“ MŮŽETE DOZVĚDĚT NA http://www.ChiUSA.cz včetně možnosti objednání.

unnamed-2

Leave a Reply