MÁTE „KANALIZACI“ VAŠEHO ORGANISMU V POŘÁDKU?

circulatory-41523_640

Pokud chceme být zdraví, mít chuť do života a udržet si mladé tělo, pak bychom si měli hýčkat naši lymfu. 

 Lymfatický systém je naplněn lymfatickou tekutinou, které se říká míza vyplňující prostor mezi buňkami. Všechny naše tkáně a buňky se „okoupou“ v mízní tekutině. Buňky si z lymfy odeberou živiny a naopak do ní odevzdají škodliviny. Lymfa pak funguje jako systém kanalizace v našem těle, který odvádí škodlivé látky. Mízní uzliny fungují jako čistící filtry. Vyfiltrovaná míza se pak napojí na oběhový systém a stane se součástí krve. Míza se pak dostane opět do svého lymfatického oběhu a celý cyklus se opakuje.

Tohle je dobré vědět, abychom chápali, že když dostaneme angínu nebo nám otečou uzliny nebo máme jiné otoky, prvotní problém je v lymfě přetížené toxiny.  Otoky znamenají zadržení tekutin v těle, které  lymfa běžně odvádí,je totiž zahlcena odpadními látkami blokujícími na nějakém místě v těle její odtok. Otoky musí být řešeny, jinak by došlo k zastavení cirkulace krve a smrti.

body-75303__180

Důvody ucpávání mízních uzlin?

—Nevhodné tuky živočišného původu, tuky „chemicky dotvářené“ a tuky upravené při vysokých teplotách se nedokáží smísit a tak bloudí v těle. Jejich cesta končí ucpáním lymfatických cest. Kdo holduje řízečkům, brambůrkám, hranolkům a podobně, ten má na problém zaděláno. Tuk olivového oleje, avokáda, ořechů a jiných rostlinných skutečných potravin naopak lymfa lehce emulguje a používá jako vnitřní mazání a palivo.

—Dalším nepřítelem fungování lymfatického systému je škrob. Molekuly škrobu dokáží ucpat mízní kapiláry. Obiloviny, brambory a jiné potraviny s vysokým obsahem škrobu bychom měli konzumovat co nejméně.

—Lymfu může zablokovat i vyplavení množství toxických látek najednou při vkládání kovových náplní při opravách zubů. Podobně i mléčné výrobky, maso, příliš mnoho cukru, vlastně vše, co zatěžuje organismus přílišným odpadem, který zahltí lymfatický systém.

Všimli jste si, že hodně lidí je po Vánocích „přeslazených“ a trpí angínami? Teď známe důvod.

 body-75304__180Řešeni:

Čistěme svoji lymfu limonádou ze zázvoru a citronů, pijme zeleninové doma vylisované šťávy, bylinkové čaje, vyhýbejme se špatným tukům a škrobům v jídle a  hýbejme se. Mimochodem, skákání na trampolíně a obrácené polohy těla při józe jsou pro mízní systém našeho těla učiněným balzámem!

yoga-702690__180

Pokud si chcete přečíst starší články z tohoto Blogu, pak si na horním okraji stránky klikněte na „hlavní strana“ a poté jednoduše posunujte šipku kurzoru na pravém lemu stránky dolu. Automaticky se zobrazí jeden článek s dřívějším datem za druhým, jako by se rolovaly za sebou. Kliknutím na každý zeleně napsaný název nebo foto, se článek ihned rozbalí k přečtení celý.

Rovněž si můžete v levém sloupci slov najít to, které by vystihlo váš zájem, kliknout na něj a automaticky se vám ukáží všechny články, které toto slovo obsahují.

Na výchozí stranu se dostanete vždy zmáčknutím „hlavní strana“ nahoře pod hlavním Logem „ halobio“, hned vedle „o mě“ se dočtete o autorce všech článků a kliknutím na „kontakt pak můžete po vyplnění jména a emailu (nutné pro zamezení SPAM) napsat autorce (nic z toho, co napíšete nebude zveřejněno). Tímto krátkým upřesněním, odpovídám na více dotazů najednou. Snad to pomůže k dobré orientaci na Blogu  www.Halobio.cz 

veins-665093_640

Leave a Reply