Tři miliony potních žláz?

sweading skin-87691__180

ANO, KAŽDÝ MÁME NA TĚLE KOLEM TŘÍ MILIONŮ POTNÍCH ŽLÁZ!

Je pocení zdravé? Pokud se zpotíme při zvýšené námaze jako je sport, namáhavá fyzická práce nebo při vysokých teplotách v létě i v sauně, pak je pocení normální a zdravé. Tělo díky tomuto pocení přirozeně reguluje naši tělesnou teplotu, chladí orgány a odvádí toxiny přes póry v kůži ven z organismu. Proto jsou tolik doporučovány sauny a vypotit se při chřipce a nachlazení.

Pokud se však člověk potí stále a nadměrně, pak se necítí vítaný mezi lidmi z estetického důvodu, ale nadměrné pocení může být i varovným signálem některé závažné nemoci jako je rakovina.

Nadměrné pocení není běžné a bývá často spojeno se stresem, emocionálními podněty, úzkostí. Při velkém pocení je třeba často doplňovat tekutiny, aby nedošlo k dehydrataci. Někteří lidé se potí i na netypických místech jako je obličej, vlasy…

Toxiny v těle jsou zdrojem zápachu potu. Člověk, který se bude živit bio syrovou stravou zapáchat při pocení nebude. Kvalita a druh stravy má rozhodně vliv na odér našeho potu a kůže vůbec.

 

Jak odstranit tělesný zápach z podpaží?

Voda a mýdlo jsou nezbytné vždy.

Pozor na deodoranty, které je nutno nanášet jen na umytou kůži. Než si pořídíte deodorant nebo antiperspirant prodlužující pocit čistoty v podpaždí, dobře si nastudujte jeho složení, obsahují většinou mnoho chemických ingrediencí, například hliník. Tyto látky jsou příčinou velkého výskytu rakoviny prsu u žen. Na trhu již existuje mnoho bio deodorantů, přesto se ujistěte, zda neobsahují hliník nebo jiné škodliviny.

Lidé trpící nadměrným pocením, kterým tato indispozice znemožňuje společenské či profesní kontakty, si nechávají injekčně vpravovat do potních žláz velmi účinný botulotoxin.

K přírodním prostředkům patří opalování podpaží na slunci, tenký nános jedlé sody nebo čerstvé šťávy s citronu.

 

cropped-cropped-cropped-halo_bio_logo-0141.png

Pokud si chcete přečíst starší články z tohoto Blogu, pak si na horním okraji stránky klikněte na „hlavní strana“ a poté jednoduše posunujte šipku kurzoru na pravém lemu stránky dolu. Automaticky se zobrazí jeden článek s dřívějším datem za druhým, jako by se rolovaly za sebou. Kliknutím na každý zeleně napsaný název nebo foto, se článek ihned rozbalí k přečtení celý.Rovněž si můžete v levém sloupci slov najít to, které by vystihlo váš zájem, kliknout na něj a automaticky se vám ukáží všechny články, které toto slovo obsahují. Na výchozí stranu se dostanete vždy zmáčknutím „hlavní strana“ nahoře pod hlavním Logem „ halobio“, hned vedle „o mě“ se dočtete o autorce všech článků a kliknutím na „kontakt pak můžete po vyplnění jména a emailu (nutné pro zamezení SPAM) napsat autorce (nic z toho, co napíšete nebude zveřejněno). Tímto krátkým upřesněním, odpovídám na více dotazů najednou. Snad to pomůže k dobré orientaci na Blogu http://www.Halobio.czPokud si chcete přečíst starší články z tohoto Blogu, pak si na horním okraji stránky klikněte na „hlavní strana“ a poté jednoduše posunujte šipku kurzoru na pravém lemu stránky dolu. Automaticky se zobrazí jeden článek s dřívějším datem za druhým, jako by se rolovaly za sebou. Kliknutím na každý zeleně napsaný název nebo foto, se článek ihned rozbalí k přečtení celý.Rovněž si můžete v levém sloupci slov najít to, které by vystihlo váš zájem, kliknout na něj a automaticky se vám ukáží všechny články, které toto slovo obsahují.Na výchozí stranu se dostanete vždy zmáčknutím „hlavní strana“ nahoře pod hlavním Logem „ halobio“, hned vedle „o mě“ se dočtete o autorce všech článků a kliknutím na „kontakt pak můžete po vyplnění jména a emailu (nutné pro zamezení SPAM) napsat autorce (nic z toho, co napíšete nebude zveřejněno). Tímto krátkým upřesněním, odpovídám na více dotazů najednou. Snad to pomůže k dobré orientaci na Blogu http://www.Halobio.cz

sweading skin-87691__180

Leave a Reply