PROČ JE RIZIKO INFARKTU VĚTŠÍ V ZIMĚ?

 

blood-pressure-918217__180

Když poklesnou venkovní teploty, zvyšuje se výskyt infarktů o více než polovinu, v lednu útočí infarkt dvakrát tolik, než v létě!

Nízké teploty vzduchu zvedají hladinu některých proteinů, které mají podíl na zvýšeném výskytu krevních sraženin.

Srdce musí pracovat více, aby udrželo tělesné teplo, tepny nejsou zcela roztažené, kyslík proudí pomaleji, zvedá se krevní tlak. Pokud je tělo vystaveno chladu, pak hrozí i srdeční selhání.

Proč ale nepostihne infarkt lidi, žijící ve vyšších nadmořských výškách? Jsou sice vystaveni zimě, ale mají dostatek intenzivního slunečního záření, které tělu každého člověka dodává automaticky dostatek vitamínu D a ten se postará o zdravé srdce. Proto jsou i lidé žijící blíže rovníku ohroženi infarktem daleko méně.

V České republice si slunečního záření nikdo příliš neužije, proto je nutné doplňovat vitamín D, nejlépe rozpustný v ústech v dávkách mezi 5 000 a 10 000 IU. Je to jeden z fungujících způsobů, jak se ochránit před ztuhlými tepnami, infarktem, ischemickou chorobou či jinými oběhovými problémy v zimě.

107094

Pro zdravý oběhový systém užívejte kromě vitamínu D i rybí tuk neboli omega3, naordinujte si cvičení, silový tréning, bio potraviny s nízkou hladinou cukru a lepku a zdravými přírodními tuky.

background-1106930__180

Leave a Reply