KRILOVÝ OLEJ NEBO RYBÍ OLEJ?

starfish-241870__180

 

 

Krilový olej je vynikajícím zdrojem Omega 3 mastných kyselin. Většina z nás slyšela spíše o tekutém rybím oleji nebo omega 3 v kapslích, jako o zdroji těchto vzácných kyselin pro naše zdraví.

Krilový olej má přímý vliv na metabolismus. Naše geny jsou schopny kontrolovat každý biochemický proces v těle, při kterém sehrávají omega 3 kyseliny klíčovou roli, zejména v oblasti přeměny sacharidů a lipidů. Omega 3 mastné kyseliny se starají o zdraví buněk a DNA, jejich dostatek je rozhodující pro udržení perfektní membrány buněk.

Při nedostatku Omega 3 mastných kyselin se u žen často objevuje rakovina prsu. Nemoci kardio vaskulární, cévní, nervového systému, Alzheimerova a Parkinsonova nemoc, poruchy činnosti jater, metabolický syndrom, cukrovka, obezita, deprese a další souvisí úzce s nedostatkem Omega 3 kyselin.

Podávání Omega 3 kyselin v krilovém oleji má silně protizánětlivé účinky, vědci dokonce dokládají důkazy i o tom, že pomáhá potlačovat projevy autismu.

bosshammer-kriloll-cesky

 

Krilový olej pochází z drobných mořských korýšů, jakýchsi malých krevet, které pokrývají v masových seskupeních až několik stovek čtverečných kilometrů oceánů.

Krilový olej má před rybím olejem nejednu velkou výhodu – 50 krát silnější efekt.

Rychleji se vstřebává, neboť je již ve formě přímo určené ke zpracování v organismu a není tak náchylný k oxidaci, která vede ke tvorbě nebezpečných volných radikálů.

Krilový olej je mnohem bohatším zdrojem antioxidantů. Rybí olej tolik antioxidantů nemá, proto také podléhá rychleji zkáze.

Většina ryb, živočichů a částí oceánů je zamořena rtutí a těžkými kovy. Kril k tomuto znečištění není náchylný, žije v čistých vodách Antarktidy.

 

Krilový olej není vhodný pro lidi s poruchami srážlivosti krve a s alergií na mořské plody.

Kupujte jen kvalitní krilový olej, který je z oblasti Antarktické, mělo by být na obalu uvedeno, že je zpracován za studena, ujistěte se, že při jeho získání nebyl použit hexan a rovněž by neměl obsahovat těžké kovy, PCB dioxiny.

seagull-54988__180

Leave a Reply