AUTOIMUNITNÍ PAST.

 

t-helper-cell-1123292_960_720

Autoimunita je vlastně nejzávažnější nemocí imunity. Pokud se objeví virus, bacil, mikroorganismus, toxin nebo jiné nebezpečí pro zdraví, tělo normálně zmobilizuje imunitní systém a zakročí proti antigenům. Velmi zjednodušeně řečeno vychytá antigeny a rozloží je na jednotlivé molekuly, které představí imunitnímu systému a ten si je zapamatuje.

Problém nastane, pokud je někde v našem těle podobná molekula obsažena v nějakém orgánu jako jeho součást. Imunitní systém ji má v paměti a tak automaticky zakročí a proti známé molekule bojuje. Vlastní imunita tak začne ničit vlastní orgán nebo tkáň. Autoimunitní nemoci jako je roztroušená skleróza, Crohnova nemoc, Hashimotova tyreoiditida čili snížená činnost štítné žlázy, Celiakie, lupénka a jiné, patří do velké rodiny sebedestrukčního začarovaného kruhu nemocí. Lékaři mohou měřit, testovat a hlídat hladiny tvorby protilátek, neboť jejich přemnožení může ohrozit život nemocného, v neřešitelné situaci i chirurgicky odstranit napadený orgán. Současná medicína má možnost jen reagovat a mírnit projevy, nedokáže tyto nemoci vyléčit v kořenu problému.

Například u lupénky (psoriáza) spouštějí imunitní buňky zánětlivé reakce v bazálních vrstvách kůže, chronický zánět v kůži se může vyskytnout prakticky kdekoliv na těle, tam se pak začne tvořt nadměrné množství nových kožních buněk a jejich enormní odlupování. Lupénka je často spojena i s kloubními záněty a deformacemi kloubů.

 

Psoricaid je přírodní „tlumič“ Cytokinů, které produkuje právě imunitní systém. Blokuje přehnanou imunitní reakci na antigeny a tak pomáhá zvládnout lupénku a jiné autoimunitní choroby. Psoricaid jsou kapsle směsi sušených jedlých bylin Reveně dlanité, Líčidla jedlého a Šišáku bajkalského. Klinické studie USA z roku 2003 potvrdily efektivní výsledek Psoricaidu v 73,33% případech autoimunitních onemocnění, zejména lupénky a revmatické artritidy.

Více informací o Psoricaid najdete na http://www.ChiUSA.cz

Psoricaid

 

Všeobecně je doporučováno pro prevenci a pomoc léčby autoimunitních nemocí nepřehánět desinfekci, omezit se na obyčejné mýdlo a vodu, snížit příjem antibiotik a chemických léků, konzumovat kvašené potraviny, informovat se o riziku očkování, jíst potravu bez pesticidů, hormonů, umělých barviv, ztužovadel a jiné chemie.

 

koli-bacteria-123081_960_720

 

 

 

Leave a Reply