VIDĚLI JSTE NĚKDY, ŽE BY FARMÁŘ ŽIVIL ZVÍŘATA KRAVSKÝM MLÉKEM?

milk splash

Neviděli. Stejně tak jste neviděli krmit kozu, ovci nebo jiné domácí zvíře kravským mlékem. Proč? Farmář ví, že je kravské mléko určeno výhradně jen pro krmení telat. Složení kravského mléka nutričně odpovídá potřebám telat, naopak je naprosto nevhodné pro ostatní zvířata a člověka.

Pro dítě je tu mléko mateřské, které „lidské mládě“ potřebuje jen v útlém dětství.

Přesto děti i dospělí pijí kravské mléko a konzumují mléčné výrobky za vřelého doporučení lékařů.

Nikomu nevadí, že mléko obsahuje neúnosné koncentrace KASEINU, látky která je mimo jiné obsažena i v lepidlech. Vysoká hladina kaseinu v kravském mléce způsobuje zahlenění organismu. Mnohým lidem s vleklými alergiemi, sennými rýmami, lupénkou, zažívacími problémy pomohlo úplné vysazení mléka a výrobků z něj ze stravy a ulevilo se jim. Hlenotvorné mléko stojí až příliš často za onemocněními horních a dolních cest dýchacích, častými rýmami a nachlazením, chřipkou, astmaty a plicními problémy vůbec. Nadýmání, nemoci střev a rakovina mají často kořeny právě v intoleranci mléka.

I hodnoty FOSFORU jsou v kravském mléce mnohem vyšší, než je zdraví prospěšné a jeho přebytek působí kyselinotvorně.

Lidský organismus není originálně předurčen pro trávení mléka, je schopen se adaptovat, ale jen za cenu přetížení organismu a tím odebrání energie, původně určené imunitnímu systému. Proto má šanci dostat vás kdykoliv i obyčejná rýma.

Další katastrofou pro kravské mléko je PASTERIZACE. Ta má zlikvidovat bakterie. Pasterizace ale nezabije I Coli bakterii, ani bakterii tyfu či tuberkulózy.

Jako malé dítě jsem slyšela nesčetněkrát, že když nebudu pít mléko, tak budu nemocná. A tak jsem pila mléko a jedla mléčné výrobky. Měla jsem neustále rýmu, chřipku, kašel, angínu a když skončily, tak jsem dostala další rýmu, chřipku, kašel nebo angínu… Nikdo mi neřekl, že je pasterizované kravské mléko silně kyselinotvorné a že má moje krev stálou neutrální hodnotu na pomezí kyselosti a zásaditosti a když je tato hodnota ohrožena, pak tělo AUTOMATICKY zasáhne. Jednoduše vyrovná pH tím, že vyplaví z kostí, zubů a svalů vápník a ten kyselost vybalancuje. ČÍM VÍCE PIJEME MLÉKA, TÍM VÍCE ODVÁPŇUJEME TĚLO!

Je to šílené, ale stále se někde dozvídáme, že mléko obsahuje vápník a ten je dobrý pro naše kosti. Je to právě naopak. Takhle do těla vápník nedostaneme, ale čeká nás určitě osteoporóza, svalová ochablost, problémy se zuby nebo vytvoření tumoru z překyselení.

ČÍM NAHRADIT KRAVSKÉ MLÉKO?

Sójové mléko NE! Sója je v dnešní době modifikovaná téměř na celém světě, obsahuje vysoká procenta hormonů a sójové mléko je kyselinotvorné.

Mléko z kokosu, ořechů a semen ANO!

Vřele doporučuji domácí mandlové mléko. Používám je všude tam, kde jiní konzumují kravské mléko.

Velmi jednoduchý RECEPT NA DOMÁCÍ MANDLOVÉ MLÉKO:

Namočit na 5 a více hodin neloupané, nesolené, nepražené, naturální mandle do vody (voda zakryje všechny madle), pak dát tuto vodu s mandlemi do mixéru umixovat do konzistence mléka, často je třeba přidávat vodu, až dosáhnete správné hustoty.

Skladujte v lednici.

TIP:

Do mandlového mléka můžete přidat sladidlo stevii nebo javorový sirup, jahody, borůvky, kokos, raw kakao, vanilkový extrakt, skořici, banán, můžete experimentovat, se vším co vás napadne a vytvořit vynikající nutričně bohatý a lahodný mléčný koktejl.

VLIV NA ZDRAVÍČKO:

MANDLOVÉ MLÉKO POMÁHÁ PŘI CHUDOKREVNOSTI, NEMOCECH DÝCHACÍCH CEST, PŘI KAŠLI, CUKROVCE, SRDEČNÍCH A ZAŽÍVACÍCH CHOROBÁCH A PŘI PROBLÉMECH S KVALITOU KŮŽE A VLASŮ.

milk

Leave a Reply