JAK NA HORMONÁLNÍ ŠÍLENSTVÍ ?

abstract-313627_640Hormony jsou v lidském těle nenahraditelní „poslíčkové“ mezi jednotlivými živými buňkami. Hormony musí komunikovat s příjemci, tedy s receptory buňky. Člověk produkuje vlastní hormony přímo v organismu a ty jsou vylučovány do krevního oběhu.

Člověk má hormony dvojí:

  • Hormony povahy aminokyselinové (adrenalin, tyroxin..)
  • Steroidy (estrogeny, androgeny, kortikosteroidy)

Nikdo a nic nedokáže bezchybně posoudit kolik a kde je třeba doplnit ten či onen hormon v těle. Touto vrozenou inteligencí disponuje jen lidský organismus.

Syntetické hormony neumí zastoupit originální hormony a vykonat stejně dobrou práci bez vedlejších účinků. Výsledkem takové snahy je obvykle více škody, než užitku, zničená játra, obezita, zženštilost mužů, rakovina…

A co bio-identické hormony?

Reklama tvrdí, že jsou přirozenou alternativou farmaceutických hormonů. Je to tak?

Pojem bio identity je zavádějící. I kdyby tyto „bio verze“ měly stejné atomy, obsahovaly by totožnou látku i stejný počet atomů, stále to není originál. Jen pouhé umístění atomů a jejich lišící se úhly, totiž zcela změní látku. Je zde možná falešná víra ve shodnost obou, ale ne identita hormonů skutečná. Vedlejší účinky a škody jsou podobné jako u jejich syntetické napodobeniny. Je zarážející, že miliony lidí na celém světě na sobě dobrovolně a naivně vlastně testují nové a nové hormonální výrobky i za cenu následných rakovin. Proč ta slepá víra v bílý plášť a tichá podpora finančních zisků farmaceutických korporaci za cenu zdraví?

Pokud je v těle dominantní estrogen, progesteron či jiný hormon, pak je mnohem přirozenější regulovat tuto nerovnováhu vhodnými rostlinami, které mají schopnost inhibovat tvorbu hormonu, často ji i zcela utlumit. Víte, že světě roste jen přes 300 rostlin, které dokáží regulovat estrogen? Rostliny, které dokáží ovlivnit mužské a ženské hormony nepřinášejí vedlejší účinky, toxiny do jater a jsou bezpečnější. Potřebují jen delší čas a trpělivost. Vynikajícím zdrojem přírodních hormonů je například vojtěška, jetel červený, černý cohosh, dong quai, fenykl, kořen lékořice, křídlatka japonská, šalvěj, sladká brambora, petržel, hrášek a mořské řasy.

ROZHODNĚ JE NA MÍSTĚ, PŘI VÝBĚRU BYLIN K REGULACI HORMONÁLNÍHO SYSTÉMU, OBRÁTIT SE NA ZKUŠENÉHO BYLINKÁŘE ČI ALTERNATIVNÍHO LÉKAŘE.

field-429552__180

Leave a Reply