JAK V NOCI DÍKY VLASTNÍMU SPÁNKU PORAZIT RAKOVINU A OBEZITU???

sleep-55792__180

SPÁNEK V NOCI JEN 5 NEBO 6 HODIN V NEÚPLNÉ TMĚ, ZNAMENÁ TLOUSTNUTÍ A TŘIKRÁT RYCHLEJŠÍ RŮST NÁDORŮ A SNÍŽENÍ IMUNITY.

Vědci zjistili, že i malé světýlko nebo tlumené světlo v ložnici může změnit kvalitu našeho spánku a tloustnutí, zejména v břišních partiích. Samozřejmě, že je důležitým faktorem i kvalita a množství jídla i pohybová aktivita. Ale i tak by nám nemuselo denní „dietní“ snažení přinést úbytek na váze a zdraví, kdybychom spali třeba jen u světýlka vypnuté televize, zářícího budíku, počítače, mobilního telefonu, prosvítajícího světla z jiného pokoje, koupelny, z ulice atd. I taková banalita totiž naruší vnitřní hodiny v těle, nabourá metabolismus, výzkumy ukázaly i zvýšení hodnot cukru, před diabetické stadium, pocit hladu, přesto že jste najezení a následné zvýšení hmotnosti. Stejně důležité je spát minimálně 8 hodin denně!

Tajemství hubnutí a zdraví při spánku v úplné tmě zaručí hormon melatonin, který se nedá ničím ošidit a pokud spíme v totální tmě, mozek dostane signál „NOC“ a hypofýza uvolní hormon melatonin do těla. Melatonin sníží okamžitě hladinu estrogenů, ty pak mají nulový vliv na růst rakoviny a tloustnutí. Melatonin spaluje kalorie, má termogenní efekt, zatímco my spíme.

Naopak nedostatek spánku nebo nedostatek tmy při spánku znamená pro mozek signál „DEN“ a navodí denní režim, což znamená, že se melatonin nevyplaví, tuk se nespálí a riziko obezity vzroste.

Napadlo vás někdy, jak je možné, že zvíře žijící ve volné přírodě se nažere, zaleze do tmavého kouta či doupěte a spi?

Viděli jste takové divoké zvíře (nemám na mysli naše domácí zhýčkané mazlíčky), že by bylo obézní? Neviděli. Ve spánku totiž spálí energii díky hormonu melatoninu, který jej udržuje zdravé díky podpoře imunitního systému. Divoká zvířata nejsou otroky civilizace a vědí díky zdravým instinktům, co je správné a co ne. Člověk už tento instinkt evidentně ztratil.

Výzkumy prokázaly rovněž fakt, že buňky v celém těle, i rakovinové, mají receptory melatoninu. Dostatek melatoninu zpomaluje dělení nádorových buněk! Melatonin chrání před útoky zmutovaných buněk a potlačuje škodlivé volné radikály .Velmi zajímavou studii zveřejnil časopis Epidemiologie, kde byl podrobně popsán výzkum, který prokázal zvýšený výskyt rakoviny prsu u žen, které pracovaly na nočních směnách. Častá rakovina prostaty mužů je také pozorována ve spojitosti s nedostatkem kvalitního spánku.

Choďte spát co nejdříve, dvě, tři hodiny před půlnocí jsou ideální!

Odstraňte i malé světlo a spěte v totální tmě, kde neuvidíte obrys vlastní ruky! Nouzovým řešením je i přikrytí očí speciální oční maskou na spaní.

Melatonin mimo jiné pomůže i s problémem vysokého tlaku, cukrovky, špatného stavu kostí, srdečních chorob a dokonce i migrén!

Jak je vidět vše souvisí se vším. Nestačí kvalitní bio strava, pohyb, emocionální harmonie, etické chování, ale i kvalitní správný dostatečný spánek.

Pořiďte si tmavé závěsy, odstraňte i sebemenší světýlko z ložnice a prospěte se ke zdraví a štíhlosti!

the-eleventh-hour-758926_640

Pokud si chcete přečíst starší články z tohoto Blogu, pak jednoduše posunujte šipku kurzoru na pravém lemu stránky dolu. Automaticky se zobrazí jeden článek s dřívějším datem za druhým, jako by se rolovaly za sebou. Kliknutím na každý zeleně napsaný název nebo foto, se článek ihned rozbalí k přečtení celý.

Rovněž si můžete v levém sloupci slov najít to, které by vystihlo váš zájem, kliknout na něj a automaticky se vám ukáží všechny články, které toto slovo obsahují.

Na výchozí stranu se dostanete vždy zmáčknutím „hlavní strana“ nahoře pod hlavním Logem „ halobio“, hned vedle „o mě“ se dočtete o autorce všech článků a kliknutím na „kontakt pak můžete po vyplnění jména a emailu (nutné pro zamezení SPAM) napsat autorce (nic z toho, co napíšete nebude zveřejněno). Tímto krátkým upřesněním, odpovídám na více dotazů najednou. Snad to pomůže k dobré orientaci na Blogu Halobio.cz

bio-42609_640

Leave a Reply