POZOR NA ASPIRIN?

pill-758842_640

VÝROK S PUNCEM MINULÉHO STOLETÍ: „VEZMĚTE SI PILULKU ASPIRINU DENNĚ A VYHNETE SE SRDEČNÍM ZÁCHVATŮM A MOZKOVÝM MRTVICÍM.“

Dnes už je jasné, že kdysi vychvalovaný Aspirin nedokáže zabránit kardiovaskulárním problémům a příhodám mozkovým. I přes mnohaleté snahy neexistuje totiž jediný důkaz, který by podpořil teorii, že Aspirin může zachránit život. Za jeho schopnost ředit krev a vyhnout se tak embolii, musí občas pacient zaplatit tím, že mu praskne céva nebo dostane mrtvici (zvyšuje riziko mozkové mrtvice o 84%). Nezdá se vám to poněkud drsné?

Poslední výzkumy poukazují na vždy přítomný Aspirin u případů „náhlé smrti“ a také u opakovaných infarktů.

Náhoda?

Dalším nedostatkem Aspirinu je jeho záludnost, neboť může zakrývat srdeční problém, který je již rozběhlý a tak jej lékař rozpozná pozdě.

Prokázána a známa je i skutečnost, že i nízké dávky dlouhodobě podávaného Aspirinu způsobují 30% všech případů krvácení žaludku, dvanácterníku a dalších částí zažívacího traktu, vředy na jícnu a selhání ledvin. Dlouhodobé podávání Aspirinu má na kontě o 50% vyšší risk rakoviny prsu, o 85% riziko rakoviny slinivky břišní a šedý zákal. Ještě stále vám tato pilulka připadá jako dobrý LÉK?

Pravidelné užívání Aspirinu je nutno dobře zvážit.

Proč Aspirin někteří lékaři stále doporučují?

Jednak „stará škola“ patrně o Aspirinu nevěděla tolik. Dalším důvodem jsou farmaceutické společnosti, které jsou bohaté a mocné, mají silný vliv a díky němu nepřímo diktují lékařům a lékařským fakultám postupy léčby s medikací. Naštěstí existuje mnoho lékařů, kteří svou pozornost nenechají Aspirinem tak lehce odvést od jiných léků s výraznějším efektem a menšími riziky.

POZOR!!!!!!

Účinnou látkou Aspirinu (též Acylpyrinu) je kyselina acetylsalicylová a ta je obsažena i v Anopyrinu, Acyfeinu, Superpyrinu a jiných lécích, proto čtěte pozorně složení léků, které je vždy uvedeno na jejich obalech.

Aspirin není potravinový doplněk, ale lék!

Léky pro děti obsahující kyselinu acetylsalicylovou mohou způsobit Reyův syndrom, který může být smrtelný.

ŘEŠENÍ:

Nejlepší je nemocem předcházet přirozenou bio vegetariánskou stravou, cvičením a pohybem všeho druhu, nekuřáctvím, abstinencí, užíváním rybího oleje, omega 3 kyselin a optimismem. Ideální je cesta vlastní vnitřní disciplíny a vůle nezatěžovat zbytečně organismus, aby měl jednodušše co nejméně práce. Pak je šance, že opět „nahodíte motor“ homeostázy, což je jinými slovy řečeno schopnost organismu samoregulace rovnováhy v těle.

Pokud již Aspirin užíváte a máte strach jej vyloučit, zkuste svého lékaře požádat o jinou variantu léku neobsahující kyselinu acetylsalicylovou.

ASPIRIN JE TOTIŽ NADHODNOCENÝM LÉKEM MINULÉHO STOLETÍ.

health-87369_640

Pokud si chcete přečíst starší články z tohoto Blogu, pak jednoduše posunujte šipku kurzoru na pravém lemu stránky dolu. Automaticky se zobrazí jeden článek s dřívějším datem za druhým, jako by se rolovaly za sebou. Kliknutím na každý zeleně napsaný název nebo foto, se článek ihned rozbalí k přečtení celý.

Rovněž si můžete v levém sloupci slov najít to, které by vystihlo váš zájem, kliknout na něj a automaticky se vám ukáží všechny články, které toto slovo obsahují.

Na výchozí stranu se dostanete vždy zmáčknutím „hlavní strana“ nahoře pod hlavním Logem „ halobio“, hned vedle „o mě“ se dočtete o autorce všech článků a kliknutím na „kontakt pak můžete po vyplnění jména a emailu (nutné pro zamezení SPAM) napsat autorce (nic z toho, co napíšete nebude zveřejněno). Tímto krátkým upřesněním, odpovídám na více dotazů najednou. Snad to pomůže k dobré orientaci na Blogu Halobio.cz

bio-42609_640

Leave a Reply