ZDRAVÝ, ŠTÍHLÝ A MLADÝ BEZ PILULEK, LÉKAŘŮ A ZÁZRAKŮ. DÍKY 3 MINUTÁM DENNĚ!

lightning-792695_640

TOHLE JE PRAVDA ZA DODRŽENÍ OBOU NÁSLEDUJÍCÍCH PODMÍNEK. POKUD JE JEDNA Z NICH PORUŠENA, PAK SE NEDOSTAVÍ VÝSLEDEK.

1.PODMÍNKA:

Pokuste se o co nejkvalitnější spánek. Při spánku se totiž vyplavují dva důležité hormony. O hormonu melatonin jsem psala v jednom z předchozích příspěvků na tomto blogu http://www.halobio.cz „JAK V NOCI, DÍKY VLASTNÍMU SPÁNKU, PORAZIT RAKOVINU A OBEZITU?“  Dalším důležitým hormonem, který se vyplavuje v hluboké fázi nepřerušovaného spánku po půlnoci, je růstový hormon HGH. Pozor, nemluvím o jeho doplňovaní umělými přípravky, ale o jeho přirozené produkci díky vašemu podvěsku mozkovému, kterou zabezpečí kvalitní hluboký spánek! S věkem ale klesá délka a kvalita spánku, jeho fáze jsou přerušované a aktivita růstového hormonu zpomalena. Další šance na jeho probuzení je skrytá ve cvičení na lačný žaludek!

2.PODMÍNKA:

Provozujte HIT! Je to zkratka z anglického označení High Intensity Interval Training, tedy vysoce intenzivní intervalový trénink. Pokud takto cvičíte 3 minuty každý den na lačný žaludek, pak potlačíte rezistenci glukózy a vyprovokujete vyplavení růstového hormonu. Růstový hormon zařídí enormní spalování tuků, zpomalí stárnutí kůže, doplní energii, pohybovou flexibilitu, sníží pocity bolesti a zabrání celkovému duševnímu úpadku.

Jak praktikovat intenzivní intervalový tréning a co obnáší?

Je to jednoduše aktivita, při níž se krátké intenzivní „výbuchy“ cvičení střídají s normálním cvičebním tempem. Za velmi krátkou dobu – velký efekt a mnohem větší váhový úbytek, než přinese zdlouhavé klasické anaerobní cvičení v průměrném stabilním cvičebním tempu (podloženo dnes i vědeckými studiemi).

Příklad pro ilustraci:

Rotoped neboli statické fitness kolo, jízda s intervaly 20-30 sekund  (to není můj tip, ale doporučený časový interval podle odborníků), ve kterých střídáte velmi intensivní fázi (tedy nejrychlejší šlapání, co ze sebe vydáte při nastavení šlapání do mírného kopce) po dobu 20-30 sekund, s fází pomalejšího šlapání, dalších 20-30 sekund, vše opakovat po 3 minuty denně. Doporučuje se začít mírněji a dobrat se větší zátěže postupně. Není to tak snadné, jak se zdá, pokud jedete naplno!

Existují různé varianty a typy intensivního intervalového tréninku například na eliptické plošině, tahy a dřepy s činkami a jiné. Na internetu najdete mnoho HIT cvičebních nápadů a vzorů na videích, http://www.youtube.com atd.

Doktor Michael Mosley napsal zajímavou knihu Fast Exercise, kde objasňuje převrat ve zdraví díky tomuto „trhanému“ cvičení, kdy dochází k významným strukturálním a chemickým změnám ve svalech a ke zrychlení metabolismu, právě díky aktivaci růstového hormonu.

Dvě hodiny po cvičení nejezte fruktózu, cukry, sacharidy, jinak znehodnotíte účinek!

RŮSTOVÝ HORMON POD KONTROLOU ZNAMENÁ FYZICKÉ STÁŘÍ V NEDOHLEDNU A NEBEZPEČNĚ ŠTÍHLÉ ZDRAVÉ TĚLO!

weights-646497__180

Pokud si chcete přečíst starší články z tohoto Blogu, pak si na horním okraji stránky klikněte na „hlavní strana“ a poté jednoduše posunujte šipku kurzoru na pravém lemu stránky dolu. Automaticky se zobrazí jeden článek s dřívějším datem za druhým, jako by se rolovaly za sebou. Kliknutím na každý zeleně napsaný název nebo foto, se článek ihned rozbalí k přečtení celý.

Rovněž si můžete v levém sloupci slov najít to, které by vystihlo váš zájem, kliknout na něj a automaticky se vám ukáží všechny články, které toto slovo obsahují.

Na výchozí stranu se dostanete vždy zmáčknutím „hlavní strana“ nahoře pod hlavním Logem „ halobio“, hned vedle „o mě“ se dočtete o autorce všech článků a kliknutím na „kontakt pak můžete po vyplnění jména a emailu (nutné pro zamezení SPAM) napsat autorce (nic z toho, co napíšete nebude zveřejněno). Tímto krátkým upřesněním, odpovídám na více dotazů najednou. Snad to pomůže k dobré orientaci na Blogu Halobio.cz

bio-42609_640

Leave a Reply