JEZTE OŘECHY A SEMENA DENNĚ. MAJÍ PROTI NÁDOROVÉ ÚČINKY! ALE…

nuts-73914__180

První lidé žijící na této zeměkouli byli sběrači plodů, ořechů a semen. Živili se ovocem, zeleninou, ořechy a semeny po celé dny. Netrpěli civilizačními nemocemi a měli dost energie.

Ořechy a semena patří i dnes k super potravinám. Mám na mysli nesolené, neslazené, nepražené ani jinak upravené ořechy a semena, jen naturální, Raw v bio kvalitě.

Ořechy a semena jsou jako „šípkové princezny“, spí a čekají na probuzení. Když semena nebo jakékoliv ořechy namočíte do vody na 6-12 hodin, probudíte jejich spící enzymy. Kde je enzym tam je život, ořech nebo semínko se tak stane živou stravou, plnou odpovídající síly a nutriční výživy bez chemie.

Jsou to jedny z nejkvalitnějších potravin, které můžete jíst.

Vodu, která zbyde po máčení ořechů nevyhazujte, vypijte ji nebo zpracujte do přípravy jiného jídla, je totiž plná hořčíku a jiných živin.

VÍTE ŽE …coconut-1125__180

…brazilské neboli para ořechy jsou semena?

…mandle jsou jádra, pecky mandloně obecné?

…kešu ořechy jsou nažky ledvinovníku západního?

…pistácie, kaštany, kokosové, makademia, lískové a vlašské

ořechy jsou plody?

NEJEZTE BURSKÉ OŘECHY! Vlastně to nejsou ořechy, ale fazole podzemnice olejnaté. Jsou toxikované rakovinotvornou plísní Aflatoxin a silně kontaminované pesticidy. Oblíbené arašídové máslo nahraďte raději mandlovým, slunečnicovým nebo máslem z vlašských ořechů.

Kupujte ořechy neloupané, ve slupce nebo skořápce. Vyvarujte se již namletých nebo loupaných ořechů, mají tendenci velmi lehce chytit plíseň a žluknout (i ty dobře balené). Plísně jsou pro rakovinu rájem, takže vaše opatrnost a informovanost je dobrou prevencí. (Některé druhy plísní nelze vidět.)

Nejzdravější ořechy:walnuts-612777__180

Macadamia-omega 3 kyseliny, proti rakovinový efekt.

Para brazilské ořechy-selen, protein, vláknina, prevence rakoviny.

Vlašské ořechy-chrání mozek a cévy, silný antioxidant, anti kardiogenní.

Mandle-magnezium, selenium, vitamín E, vláknina, proti rakovinové účinky.

Pekanový ořech-vit E, A, B9, magnezium, vitamín B, Zinek.

Kokosový ořech čerstvý

Kešu ořechy-zinek, magnezium, železo, biotin, obsahují rovněž látku, která se přidává i do antidepresivních léčiv. Kešu nejsou dobré pro pacienty s rakovinou, mohou obsahovat totiž plísně.

Nejzdravější semena:seed-1716__180

Lněné semínko a olej z něj-obsahují lignany a jiné silně protinádorové látky.

Chia semena -super potravina s protinádorovým vlivem.

Hemp semena-proteiny, vláknina anti karcinogenní vliv.

Slunečnicová semínka-kyselina listová, vitamín E, selenium.

Dýňová semínka-imunita, omega 3, zinek.

Jádra z meruněk již vyléčila mnoho pacientů z rakoviny! Meruňková jádra mají hořkou chuť, musí se jíst jen po 4 nebo 6 jádrech po hodinách, obsahují totiž malé množství kyanidu, který si v této podobě dokáže poradit i s nádorem (viz starší článek v tomto blogu „Chcete zabít rakovinu? Jezte jádra z meruněk.“ ).Farmaceutická podoba B 17 je koncentrátem Amygdalinu.

Ořechy a semena zasytí, jsou plná živin a chrání nás před rakovinou.

Slupka namočených mandlí sjede téměř sama a živá mandle je úžasnou pochoutkou! Vřele doporučuji sušit pod 40C (to je maximální teplota, kdy ještě enzym žije) placky ze lněného a slunečnicového semínka.

Vynikající je také v mixeru rozdrtit nebo hladce pomlít ořechy, namočit do trošky vody, tak aby vznikla kaše a dochutit ji rozinkami, kokosem, dosladit Stévií, ovocem…..fantazii se meze nekladou.

A což takový Raw puding z namočených Chia semínek!

cores-73915__180

Pokud si chcete přečíst starší články z tohoto Blogu, pak si na horním okraji stránky klikněte na „hlavní strana“ a poté jednoduše posunujte šipku kurzoru na pravém lemu stránky dolu. Automaticky se zobrazí jeden článek s dřívějším datem za druhým, jako by se rolovaly za sebou. Kliknutím na každý zeleně napsaný název nebo foto, se článek ihned rozbalí k přečtení celý.

Rovněž si můžete v levém sloupci slov najít to, které by vystihlo váš zájem, kliknout na něj a automaticky se vám ukáží všechny články, které toto slovo obsahují.

Na výchozí stranu se dostanete vždy zmáčknutím „hlavní strana“ nahoře pod hlavním Logem „ halobio“, hned vedle „o mě“ se dočtete o autorce všech článků a kliknutím na „kontakt pak můžete po vyplnění jména a emailu (nutné pro zamezení SPAM) napsat autorce (nic z toho, co napíšete nebude zveřejněno). Tímto krátkým upřesněním, odpovídám na více dotazů najednou. Snad to pomůže k dobré orientaci na Blogu Halobio.cz

bio concept - label

Leave a Reply