SKUTEČNÝ VINÍK RAKOVINY KŮŽE.

girl-47193_640

Národní akademie věd zveřejnila kompletní průzkum, který jednoznačně ukazuje, že podíl na vzniku rakoviny kůže má nerovnováha omega-3 a omega-6 mastných kyselin v organismu!

Jeden z největších mýtů o tom, že slunce způsobuje rakovinu kůže je vyvrácen. Nemluvím o spálení na slunci, kde jistě riziko rakoviny kůže existuje. Opalovací oleje a krémy, které pronikají teplem otevřenými póry do kůže i s chemikáliemi v nich, reprezentují další riziko, navíc jejich ochrana nebyla nikdy klinicky prokázána.

Kůže však, mimo poledního slunce a dodržení přiměřené doby slunění, není ohrožena spálením. Nejlepší ochranou je lehounké oblečení, slunečník, sluneční brýle….

Sluneční svit je pro kůži naopak zdravý, zajišťuje produkci vitamín D, který je proti rakovinovým faktorem číslo jedna!

Skutečným klíčem ochrany před rakovinou kůže je vzájemný poměr obou hlavních esenciálních omega mastných kyselin. Ideální je poměr 1:1. Faktem je, že většina obyvatelstva, zejména průmyslových zemí, vykazuje spíše převahu omega-6 nad omega-3 mastnými kyselinami v těle.

Omega-6 mastné kyseliny jsou obsaženy v slunečnicovém, sójovém, řepkovém oleji, v mase, játrech, vaječném žloutku. Spouští záněty, proto je v těle nepotřebujeme udržovat v převaze.

Omega-3 mastné kyseliny jsou protizánětlivé, jsou obsaženy v mořských rybách, mořských řasách, v krill oleji (vřele doporučuji před rybím olejem, neboť není kontaminován přiotrávenými rybami znečištěných oceánů). Dostatek omega-3 je i ve vlašském ořechu, v semenech chia, dýně, lnu a v některých druzích listové zeleniny.

Mezi typické lehčí příznaky nerovnováhy omega mastných kyselin patří pocit vyschlých očí, praskání kůže, suchá pokožka, křehké vlasy a nehty, časté infekce, snížení imunity a časté močení, vážnější projevy vedou až ke kardiovaskulárním nemocem, mozkovým příhodám a rakovině. Rakovina kůže v tomto případě  hraje prim!

Jak již bylo naznačeno, omega-3 mastné kyseliny podporují imunitní systém. Všeobecně se dnes ví, že rakovina je technicky selháním immunity.

sun-741652_640

Pokud si chcete přečíst starší články z tohoto Blogu, pak si na horním okraji stránky klikněte na „hlavní strana“ a poté jednoduše posunujte šipku kurzoru na pravém lemu stránky dolu. Automaticky se zobrazí jeden článek s dřívějším datem za druhým, jako by se rolovaly za sebou. Kliknutím na každý zeleně napsaný název nebo foto, se článek ihned rozbalí k přečtení celý.

Rovněž si můžete v levém sloupci slov najít to, které by vystihlo váš zájem, kliknout na něj a automaticky se vám ukáží všechny články, které toto slovo obsahují.

Na výchozí stranu se dostanete vždy zmáčknutím „hlavní strana“ nahoře pod hlavním Logem „ halobio“, hned vedle „o mě“ se dočtete o autorce všech článků a kliknutím na „kontakt pak můžete po vyplnění jména a emailu (nutné pro zamezení SPAM) napsat autorce (nic z toho, co napíšete nebude zveřejněno). Tímto krátkým upřesněním, odpovídám na více dotazů najednou. Snad to pomůže k dobré orientaci na Blogu Halobio.cz

bio-42609_640

Leave a Reply