PLNO BÍLKOVIN, VÁPNÍKU, OMEGA-3 MASTNÝCH KYSELIN A ANTIOXIDANTŮ V CHIA PUDINKU! MÁLO KALORIÍ K TOMU.

chia-seeds-628298__180

CHIA SEMÍNKA ZNALI JIŽ STAŘÍ AZTÉKOVÉ A MYOVÉ! I DNES JE TO JEDNA Z NEJZDRAVĚJŠÍCH NATURÁLNÍCH POTRAVIN A SUPERFOOD HODNÝ SUPERLATIV…

Chia semena obsahují více omega-3 mastných kyselin, než losos! Podporují tak zdraví srdce, cév a metabolismu.

Chia semena jsou silným antioxidantem a pomáhají i kostem, díky vysoké hladině naturálního vápníku.

Chia nutriční látky mají unikátní složení. Již tak nízký obsah sacharidů je z 95% vláknina, která je bez uložení rezerv vyloučen z těla. Vláknina navíc nezvyšuje krevní cukr a nezpůsobuje problémy spojené s inzulínem.

Chia semena absorbují 12 krát víc vody, než je jejich váha, v žaludku nabývají na objemu, což způsobuje pocit najezení s nízkým příjmem kalorií. Proto chia patří k vyhledávaným pokrmům těch, kteří se snaží zhubnout,

Vláknina chia semen je blahodárná pro výživu „potřebných“ střevních bakterií.

Chia obsahují 14% proteinu, což je absolutní prim pro potravinu rostlinného původu.

chia-163763__180

CHIA BANÁNOVÝ PUDING – raw, připravený za studena

2 lžíce medu nebo agáve, stévie či javorového sirupu

450 ml vody

1 lžička skořice

50g chia semínek

2 banány

Vodu a semínka chia smícháme v misce a necháme 5 minut odstát, přimícháme med nebo jiné výše jmenované sladidlo a necháme stát 6 hodin v lednici. Semínka nabydou a spojí se s vodu rosolovou hmotou.

Oloupané banány, skořici a celý obsah misky s chia hmotou rozmixujeme v mixéru.

Naplníme do sklenic ozdobíme libovolným ovocem.

Můžeme zapojit vlastní chutě a fantazii a zaměnit ingredience, vynikající je vanilkový extrakt, kousky raw čokolády, citronová šťáva, někdo možná rád zamění i vodu za mandlové, rýžové nebo kokosové mléko.

bio-42609_640

Pokud si chcete přečíst starší články z tohoto Blogu, pak si na horním okraji stránky klikněte na „hlavní strana“ a poté jednoduše posunujte šipku kurzoru na pravém lemu stránky dolu. Automaticky se zobrazí jeden článek s dřívějším datem za druhým, jako by se rolovaly za sebou. Kliknutím na každý zeleně napsaný název nebo foto, se článek ihned rozbalí k přečtení celý.

Rovněž si můžete v levém sloupci slov najít to, které by vystihlo váš zájem, kliknout na něj a automaticky se vám ukáží všechny články, které toto slovo obsahují.

Na výchozí stranu se dostanete vždy zmáčknutím „hlavní strana“ nahoře pod hlavním Logem „ halobio“, hned vedle „o mě“ se dočtete o autorce všech článků a kliknutím na „kontakt pak můžete po vyplnění jména a emailu (nutné pro zamezení SPAM) napsat autorce (nic z toho, co napíšete nebude zveřejněno). Tímto krátkým upřesněním, odpovídám na více dotazů najednou. Snad to pomůže k dobré orientaci na Blogu Halobio.cz

Leave a Reply