ZÁPASÍTE S POTEM? TOUŽÍTE MÍT VOŇAVÉ PODPAŽÍ BEZ CHEMICKÝCH DEODORANTŮ?

jam-container-705503__180

Deodoranty a antiperspiranty obsahují vražedné množství chemických látek, snad nejhorší z nich je aluminium. Aluminium neboli hliník patří k těžkým kovům a není žádným tajemstvím, že způsobuje rakovinu. Podpaží, kam deodoranty nanášíme, abychom zabránili pachům, je velmi citlivé na chemii, kterou zde abnormálně absorbuje u mužů i žen. Pokud si podpaží holíte, vstřebávání je o to intenzivnější a nebezpečnější. Aluminium takto způsobuje mnoho typů rakoviny. U případů rakoviny prsu bylo aluminium v těle přítomno vždy!

Můžete si koupit deodoranty bez aluminia, problém je však v tom, že někteří výrobci tuto látku na obalech neuvádějí nebo maskují a tudíž nemáte jistotu. Pokud je na obalu antiperspirantu výslovně uvedeno, že neobsahuje aluminium, je to bezpečnější. Další chemie tam pravděpodobně bude i tak. Čtěte vždy složení.

Lidé v Jižní Americe si často natírají podpaží šťávou z citronů. Podle mne je citron příliš agresivní na kůží a rozhodně vyžere i barvu pod pažemi leckterému oblečení, což je nejen škoda, ale i neestetické.

Řešením je, vyrobit si domácí verzi BIO přírodního antiperspirantu. Tady je vyzkoušený levný recept:

7 lžic kokosového oleje

3 lžíce jedlé sody (pozor, musí být bez aluminia!)

3 lžíce kukuřičného škrobu NATURA nebo v bio kvalitě

½ lžičky esenciálního oleje, bio a bez chemie (mandarinka, vanilka, levandule…)

Kokosový olej je většinou tuhý, pokud jej i s původní sklenicí nebo kelímkem namočíte do teplé vody, pak se stane tekutým, později opět ztuhne.

Tekutý kokosový olej dobře smíchejte s ostatními ingrediencemi a uložte do plastového, keramického nebo skleněného kelímku. Můžete nechat na chvíli ztuhnout v lednici.

Vzniklou pastu si naneste na umyté podpaží. Nemusíte se bát, kokosový olej ani jiné ingredience nezničí vaše oblečení. Jak natírat a kolik zjistíte sami vlastní praxí.

essential-768949__180

Leave a Reply