ŽVÝKAČKY? Z POHLEDU SLOŽENÍ, ŽVÝKÁTE TOXINY, PODOBNÉ JEDŮM V KOUSKU PNEUMATIKY.

candy-286664__180

NĚKTERÉ CHEMIKÁLIE ABSORBUJE KŮŽE NEBO I SLIZNICE DÁSNÍ V ÚSTECH. MNOHDY SNADNĚJI, NEŽ KOMPLIKOVANÝ ZAŽÍVACÍ TRAKT, KDE JE PŘECE JEN MOŽNOST FILTROVÁNÍ TOXINŮ.

Proto je dobré přečíst, co je přidáno do vaší žvýkačky. Možná vás šokuje, kolik toxických karcinogenních ingrediencí skutečně obsahuje

Žvýkačka bez cukru?

S největší pravděpodobností obsahuje umělé sladidlo Aspartam. Aspartam se po metabolizaci mění na jed formaldehyd způsobující rakovinu.

BHT (butylový hydroxytoulen) E 320 je jako jed zakázán například v USA. Bohužel jej obsahují některé žvýkačky.

Fosforečnan vápenatý (Calcium Casein Peptone) působí při dlouhodobém používání jako jed.

Žvýkačky obsahují často i E420, E967, E421, E955, E950…

Základ žvýkačky, tedy žvýkací guma je na obalech většinou nevinně specifikována jako směs elastomerů, plniv, pryskyřic… Proč by vám nakonec na obal psali, že žvýkáte ropný derivát spojený s rakovinou, když chtějí prodat?

Titanium Dioxine je další karcinogenní past, která slibuje vybělení zubů.

ŽVÝKÁNÍ UVOLŇUJE NEBEZPEČNOU RTUŤ Z AMALGANOVÝCH VÝPLNÍ ZUBŮ DO ORGANISMU!

chewing-gum-115162__180

Opak těchto tvrzení je pravdou:

Žvýkačky:

-pomáhají zhubnout

-podporují trávení

-neničí vaše zuby

-podporují chuť na zdravé jídlo

Nikdy nepolykejte žvýkačku! Je schopna přetrvat v organismu několik let! Nabalují se na ni nečistoty, jedy, nebo vláknina či kousky nestrávených potravin. Může dojít k zablokování střeva, zánětu slepého střeva a jiným komplikacím.

Náhražky:

Pro svěží dech stačí kápnout do úst organický mátový olej. Žvýkat můžete lístky máty nebo jiné bylinky.

Pokud potřebujete žvýkat, pak je vynikající, osvědčený a protizánětlivý sušený hřebíček (cloves). Koření můžete nosit v sáčku s sebou a žvýkat celý den, do rozmělnění na drobné částice, pak vyplivnout, nepolykat. Je protizánětlivý a pomáhá i při bolestech dásní a zubů.

Žvýkačky vyrobené z chicle (čiklového) stromu mají přírodní základ.

mint-83061__180

Pokud si chcete přečíst starší články z tohoto Blogu, pak si na horním okraji stránky klikněte na „hlavní strana“ a poté jednoduše posunujte šipku kurzoru na pravém lemu stránky dolu. Automaticky se zobrazí jeden článek s dřívějším datem za druhým, jako by se rolovaly za sebou. Kliknutím na každý zeleně napsaný název nebo foto, se článek ihned rozbalí k přečtení celý.

Rovněž si můžete v levém sloupci slov najít to, které by vystihlo váš zájem, kliknout na něj a automaticky se vám ukáží všechny články, které toto slovo obsahují.

Na výchozí stranu se dostanete vždy zmáčknutím „hlavní strana“ nahoře pod hlavním Logem „ halobio“, hned vedle „o mě“ se dočtete o autorce všech článků a kliknutím na „kontakt pak můžete po vyplnění jména a emailu (nutné pro zamezení SPAM) napsat autorce (nic z toho, co napíšete nebude zveřejněno). Tímto krátkým upřesněním, odpovídám na více dotazů najednou. Snad to pomůže k dobré orientaci na Blogu Halobio.cz

bio concept - label

Leave a Reply