CO BY MĚLA VĚDĚT KAŽDÁ ŽENA NEBO BY JÍ TO MĚL ŘÍCT JEJÍ MUŽ?

face-315919__180

Každá žena by totiž měla znát opravdová rizika mamografického vyšetření prsu!

Odborně publikovaná fakta:

Mamografické vyšetření prsu vystavuje ženy záření se stejnými riziky jako rentgen. Jak víme, rentgenové záření může způsobit rakovinu.

Při vyšetření mamografem dochází k bolestivému stlačení prsu, tehdy může dojít například k narušení cyst v prsu.

Statistiky ukazují příliš vysoké číslo planých poplachů, které navíc vyvolávají strach, stres, úzkost…

Mylná diagnóza tvoří 50-60% vyšetření! Samozřejmě že tyto ženy s chybnými nálezy podstupují následnou biopsii, tedy odebrání malé tkáně prsu a její mikroskopické vyšetření. Mnoho lékařských studií tvrdí, že ani diagnostika pomocí biopsie není perfektní, pokud se jedná o rakovinu v rané fázi.

Případy chybných planých poplachů jsou přitom zahrnovány do statistik žen, které díky mamografu, přežili rakovinu! Údaje jsou tedy zkreslené a mamograf přeceněn.

I když je vyšetření mamografem negativní, ani tak není přesné. Některé ženy (49%) mají tzv. vysokou hustotu prsní tkáně a nádor rakoviny tak nemusí ani digitální mamograf zaznamenat, obojí se totiž zobrazuje bílou barvou.

Řešení?

TERMOGRAFIE:

Jde o metodu ultra červeného snímkování termo kamerou.

Je založena na principu detektování teploty prsu, která je odlišná u normální prsní tkáně a rakovinové. Barevný obraz je vlastně diagnózou, kdy červená partie ukazuje vysokou aktivitu, tedy podezřelé abnormality. Tuto část pak lékař specifikuje biopsií, jako další možnost medicína používá vyšetření sonografické nebo ultrazvukové.

Termo metoda je bez rizika rentgenového záření, bez dotyku a bez bolesti.

Diagnostikuje poměrně přesně i prs s vysokou hustotou tkáně.

Termografie je schopna odhalit rakovinu mnohem dříve, než mamografie.

IMG_2521

Lékaři vás budou přesvědčovat o použití mamografu, s tím počítejte. V ČR je vyšetření termografií jednak finančně nákladnější, jednak není dostupné ve všech městech a „business mamograf“ se svých zisků jen tak nevzdá. V mnoha zemích se používá termografie běžně i u plastických operací, v neurologii, k diagnostice oběhových problémů, artritidy, chronické bolesti a jiných.

Závěrem tedy víme,

-že obrovský strach a obavy o budoucnost, tedy abnormální psychický stres, mohou být spouštěčem rakovinového bujení

-že každoroční pravidelné vystavování prsní tkáně mamografickému záření je rizikem pro vznik rakoviny

-že silný mechanický tlak na prsní tkáň a jeho bolestivá deformace může poškodit případné útvary v prsní tkání

-že špatná diagnóza, jejíž šance je u mamografu vysoká, nás může dostat až na zbytečnou operaci, chemoterapii….

-že souhrn všeho, co jsme právě shrnuli, vlastně může ještě neexistující rakovinu vyprovokovat

Teď, když známe fakta, nabízí se otázka.

Je pravidelné vyšetření mamografem moje záchrana nebo jen falešný pocit bezpečí?

cure-297557_640

PS:

PREVNCE SE ZDÁ BÝT DALEKO MENŠÍ NERVÁK, NEŽ PŘEDCHOZÍ TEXT:

Dopřejte tělu slunce nebo mu dodávejte 5 000 až 10 000 jednotek vitamínu D denně! Hladina vitamínu D ve vaší krvi by měla být mezi 70-100ng/ml. Vitamín D dokáže spustit apoptózu, tedy buněčnou smrt rakovinových buněk.

Jezte probiotika a dbejte na očistu střev, v nich je základna imunity!

Ujistěte se, že máte dostatek jódu, ale ne přebytek, pak vás ochrání.

Zaměřte se na to, co jíte, vynechte cukr, bílou mouku a vše z ní vyrobené, žádné maso, jen ryby, pokud nejste striktní vegani, vyhýbejte se procesovanému a upravenému jídlu, alkoholu, kouření, drogám… Vyhněte se sóji, zvyšuje ve vašem těle množství hormonů natolik, že mohou způsobit rakovinu.

Asijské ženy téměř neznají rakovinu prsu. Nejedí totiž mléčné výrobky a nepijí mléko.

Cvičte, zbavte se přebytečných kil.

Hoďte zbytečné starosti, strachy, obavy a stres za hlavu!

bio concept - label

Pokud si chcete přečíst starší články z tohoto Blogu, pak si na horním okraji stránky klikněte na „hlavní strana“ a poté jednoduše posunujte šipku kurzoru na pravém lemu stránky dolu. Automaticky se zobrazí jeden článek s dřívějším datem za druhým, jako by se rolovaly za sebou. Kliknutím na každý zeleně napsaný název nebo foto, se článek ihned rozbalí k přečtení celý.

Rovněž si můžete v levém sloupci slov najít to, které by vystihlo váš zájem, kliknout na něj a automaticky se vám ukáží všechny články, které toto slovo obsahují.

Na výchozí stranu se dostanete vždy zmáčknutím „hlavní strana“ nahoře pod hlavním Logem „ halobio“, hned vedle „o mě“ se dočtete o autorce všech článků a kliknutím na „kontakt pak můžete po vyplnění jména a emailu (nutné pro zamezení SPAM) napsat autorce (nic z toho, co napíšete nebude zveřejněno). Tímto krátkým upřesněním, odpovídám na více dotazů najednou. Snad to pomůže k dobré orientaci na Blogu Halobio.cz

Leave a Reply