POTRAVA GMO JAKO ZBRAŇ HROMADNÉHO NIČENÍ?

market-hall-201046__180

Továrny „vyrábějí“ geneticky modifikované potraviny, tedy rostlinné plodiny, které se finálně prodávají v běžných obchodech. Ještě před expedicí je ozáří, aby nehnily a uloží do chemií napuštěných plastových obalů, které nedovolí zkažení.

Znáte ten pocit, když v obchodě koupíte divný předmět, který vypadá jako rajské jablko, které nevoní jako rajské? Nevoní vůbec. Podezřelou věc pak doma přidáte do salátu, abyste zjistili, že nemá ani žádnou chuť, ale zato obsahuje dost vody a hnojiv.

Bohužel většina ovoce a zeleniny pochází ze skleníků, pěstuje se pod foliemi a je vydatně chemicky hnojena. Navíc je velké množství rostlin geneticky modifikovaných.

Geneticky modifikované organismy GMO jsou takové, u nichž je uměle zasaženo do genetického materiálu tak, že by tato přeměněna nebyla možná přirozenou cestou.

Takovým cíleným zásahem je například vnesení genu do kukuřice, tento gen řídí produkci proteinu Bt-toxinu. Tento typ toxinu je jedem pro hmyz, okamžitě totiž proděraví jejich střeva. Pokud je tento gen vložen do vzpomínané kukuřice, stane se její součástí a chrání tak kukuřici proti hmyzu zevnitř. Samozřejmě, že nabídka různých druhů Bt-toxinu je široká a používá se i pro jiné plodiny.

Je pro zemědělské koncerny důležité, že Bt-toxin narušuje i lidské buňky, že je identifikován i v krvi těhotných žen, že způsobuje děravění střeva? Těžko. Jinak by neměla Česká republika světový prim ve výskytu rakoviny tlustého střeva.

Geneticky modifikovaná není jen zelenina a ovoce, ale všechna sója a výrobky z ní, pšenice, rýže, obilniny, zejména rýže dovážená z Číny.

Mimochodem, milovníci masa a uzenin, víte že jíte již používané svaly mrtvol zvířat, která byla živena jen geneticky modifikovanou kukuřicí? Se sýry, mlékem, jogurty……to nevypadá lépe.

Hlavním producentem GMO kukuřice je Monsanto.

fruits-386758__180

Roundup je postřik, který je určen pro GMO plodiny, které jediné po postřiku přežijí, ostatní rostlinstvo kolem zhyne. Roundup je glyfosát, který má na svědomí obrovské škody a nemoci způsobené přímo hororovým stavem hormonů v tělech mužů a žen, důsledkem jsou rakoviny prostaty, vaječníků, prsu…..

Je jasné, proč je dnes tolik rakoviny?

Je genetické inženýrství strašákem budoucnosti této planety a nenápadným vyhlazováním lidstva?

Obhájci GMO plodin řeknou ne. Tvrdí, že modifikované plodiny jsou odolnější proti suchu a extrémům počasí, že přináší velké výnosy, že je méně ztrát úrody, mají výhody pro zemědělce, snižují spotřebu energií…

Jediná možnost je, kupovat jen organické produkty v biokvalitě, pěstovat si rajčata v truhlíku za oknem nebo na zahradě či vyhlídnout si v okolí lokálního soukromého pěstitele a dělat obchody s ním.

Podívejte se na jeden z mých starších článků, kde je dobrá rada, najdete ho pod názvem: JAK VYPĚSTOVAT AŽ 50 DRUHŮ VLASTNÍ ORGANICKÉ KOMPOSTOVANÉ ZELENINY NA BALKÓNĚ NEBO V OBÝVÁKU?

Jednoduše shrnuto:

zdraví člověka až na prvním místě.

gmo-254539_640

Pokud si chcete přečíst starší články z tohoto Blogu, pak si na horním okraji stránky klikněte na „hlavní strana“ a poté jednoduše posunujte šipku kurzoru na pravém lemu stránky dolu. Automaticky se zobrazí jeden článek s dřívějším datem za druhým, jako by se rolovaly za sebou. Kliknutím na každý zeleně napsaný název nebo foto, se článek ihned rozbalí k přečtení celý.

Rovněž si můžete v levém sloupci slov najít to, které by vystihlo váš zájem, kliknout na něj a automaticky se vám ukáží všechny články, které toto slovo obsahují.

Na výchozí stranu se dostanete vždy zmáčknutím „hlavní strana“ nahoře pod hlavním Logem „ halobio“, hned vedle „o mě“ se dočtete o autorce všech článků a kliknutím na „kontakt pak můžete po vyplnění jména a emailu (nutné pro zamezení SPAM) napsat autorce (nic z toho, co napíšete nebude zveřejněno). Tímto krátkým upřesněním, odpovídám na více dotazů najednou. Snad to pomůže k dobré orientaci na Blogu Halobio.cz

photo-8

 

 

Leave a Reply