ŽIVÁ STRAVA=ZDRAVÍ. MRTVÁ STRAVA=NEMOC. KTERÉ DÁTE PŘEDNOST?

grapes-580346_640Mrtvou se rostlinná strava stane, když ji tepelně upravíte při teplotě vyšší než 42 C. Pokud této teploty dosáhne lidský organismus, blíží se k hranici smrti také. V potravinách jsou znehodnoceny zejména enzymy a strava je pak prázdná a bez živin.

Enzym je život. Pokud jej zničíme vařením, pečením, grilováním, smažením a podobně, pak konzumujeme mrtvé jídlo, které již nedokáže produkovat tolik vitální energie a člověk se cítí vyčerpán a unaven. Vařené potraviny jsou hůře stravitelné, často způsobují ve střevech hnilobné procesy, kyselost a vyživuje špatné bakterie a parazity. Tepelně zpracované potraviny zabraňují vstřebávání neorganických minerálů, například vápníku, ty se hromadí a vytváří v orgánech kameny. Vyšší teploty také ničí všechny vitamíny.

120162430

Enzymy jsou bílkoviny a jakési katalyzátory všech procesů v těle. Přes 3000 enzymů pečuje o funkci orgánů, vstřebávání vitamínů, minerálů, všech potřebných živin z potravy a chrání proti stárnutí!

Vitariáni jedí jen Raw food neboli tepelně a chemicky neupravenou syrovou potravu rostlinného původu.  Teplota kolem 37 C při zahřívání potravin je optimální, nebotˇ stále zachovává kvalitní enzymy. Sušení placek z organických semínek v sušičce na ovoce nebo v horkovzdušné troubě při těchto teplotách je sice delší, ale udrží potravě živou energii a vitamíny, kterou předá organismu. A o to jde při jídle především. Zalévání čajů, polévek anebo napařování tenkých plátků zeleniny do 42 C je cestou ke zdraví.

Organické nepražené, neslazené a nesolené ořechy obsahují ohromné zásoby enzymů. Pokud sušené ovoce bez cukru, semena a ořechy namočíte na pár hodin do vody, spící enzymy se probudí a dodají vašemu tělu zdraví. Stejně tak se pobouzí k životu enzymy naklíčeného zrní a luštěnin.

seed-1716__180

Živá strava má i další přednosti: lehce se s ní udrží štíhlá postava, dodá energii, podporuje dobrý spánek a náladu, pleť, čistou mysl, silný imunitní systém a rozhodně její vyznavači netrpí cukrovkou či jinou civilizační nemocí.

První lidé byli sběrači plodů a rostlin, měli dost enzymů, vitality a neznali dnešní epidemie rakovin, infarktů, mozkových příhod, cukrovky a mnoha jiných.

Jistě by nevěřili, kdyby jim někdo řekl, že jejich potomci vědomě vypěstují rostlinu na chemii, zlikvidují v ní zbytek živin a enzymů smažením na pánvi uvolňující hliník, polejí a posypou dalšími chemickými jedy a klidně ji zbaští. Nechápali by, že jejich potomci život přežívají jen s prášky, cítí se unavení, nemocní a vyčerpaní, ale i tak s tím nic neudělají. Patrně by nám všem prozradili, že jíme, abychom měli živiny, enzymy, minerály a vitamíny a ne pro potěšení zrádných chutí. Rozhodně by pro ně podívaná na dnešní stravování vyvolala pocit, že se lidstvo rozhodlo dobrovolně spáchat hromadnou a velmi bolestivou sebevraždu.

aroma-2258__180

Pokud si chcete přečíst starší články z tohoto Blogu, pak si na horním okraji stránky klikněte na „hlavní strana“ a poté jednoduše posunujte šipku kurzoru na pravém lemu stránky dolu. Automaticky se zobrazí jeden článek s dřívějším datem za druhým, jako by se rolovaly za sebou. Kliknutím na každý zeleně napsaný název nebo foto, se článek ihned rozbalí k přečtení celý.

Rovněž si můžete v levém sloupci slov najít to, které by vystihlo váš zájem, kliknout na něj a automaticky se vám ukáží všechny články, které toto slovo obsahují.

Na výchozí stranu se dostanete vždy zmáčknutím „hlavní strana“ nahoře pod hlavním Logem „ halobio“, hned vedle „o mě“ se dočtete o autorce všech článků a kliknutím na „kontakt pak můžete po vyplnění jména a emailu (nutné pro zamezení SPAM) napsat autorce (nic z toho, co napíšete nebude zveřejněno). Tímto krátkým upřesněním, odpovídám na více dotazů najednou. Snad to pomůže k dobré orientaci na Blogu Halobio.cz

grapes-580346_640

Leave a Reply