KOŘEN PROTI RAKOVINĚ PROSTATY A VAJEČNÍKŮ!

tea-599227__180

                          

Zpomaluje růst buněk rakoviny, buněčnou smrt nádorových buněk prostaty a vaječníků, blokuje další  postup buněčného cyklu, zdravé buňky zanechává bez povšimnutí funkční……… kdo by to řekl do obyčejného kořene zázvoru!

Zdraví a kondici prostaty a vaječníků může z velké míry ovlivnit potrava. Denní dávka pikantního zázvoru v přirozené formě je v obraně proti rakovině nutnou součástí.

Velmi dobré je kousky kořenu zázvoru ponořit do horké vody, nechat vyluhovat a vypít jako čaj. Vynikající je přidat zázvor do polévky,  domácího dressingu na salát nebo jej smíchat s jinými druhy zeleniny. Čerstvý kořen zázvoru má mnohem větší zdravotní přínos, než v podobě kapslí či moučky.

Zázvor má také silné protizánětlivé účinky, pomáhá při plynatosti, nevolnostech, při poruchách oběhového cyklu, vysokém tlaku a po požití vyvolává příjemné pocity tepla v těle.

 garlic-390858__180

Recept na vynikající japonský zázvorový dressing na salát:

 2 velké lžíce octa

3 velké lžíce olivového oleje

1 velká nakrájená mrkev

4 stroužky česneku

½ cibule

oloupaný kus kořene čerstvého zázvoru

2 lžičky stévie (naturální sladidlo)

2 lžičky tahini pasty

sůl, pepř

 

Všechny ingredience umixujte v mixéru na hladkou ne příliš řídkou konzistenci pikantního salátového dressingu.

Nasekaný kořen zázvoru je vynikající také s česnekem a chilli papričkou v již uvařené rýži, v domácích zeleninových džusech nebo smoothies.

 images

Pokud si chcete přečíst starší články z tohoto Blogu, pak si na horním okraji stránky klikněte na „hlavní strana“ a poté jednoduše posunujte šipku kurzoru na pravém lemu stránky dolu. Automaticky se zobrazí jeden článek s dřívějším datem za druhým, jako by se rolovaly za sebou. Kliknutím na každý zeleně napsaný název nebo foto, se článek ihned rozbalí k přečtení celý.

Rovněž si můžete v levém sloupci slov najít to, které by vystihlo váš zájem, kliknout na něj a automaticky se vám ukáží všechny články, které toto slovo obsahují.

Na výchozí stranu se dostanete vždy zmáčknutím „hlavní strana“ nahoře pod hlavním Logem „ halobio“, hned vedle „o mě“ se dočtete o autorce všech článků a kliknutím na „kontakt pak můžete po vyplnění jména a emailu (nutné pro zamezení SPAM) napsat autorce (nic z toho, co napíšete nebude zveřejněno). Tímto krátkým upřesněním, odpovídám na více dotazů najednou. Snad to pomůže k dobré orientaci na Blogu Halobio.cz

tea-599227__180

Leave a Reply