PATÁLIE NA RTECH!

mouth-7336__180

Možná jste někdy v životě zažili podivné pálení na rtu, zarudnutí, bolestivý puchýř, který obvykle během pár dní zaschnul, vytvořil strup a po něm vám občas zůstala i jizva.

Takovéto opary patří do rodiny virových infekcí Herpes. Jejich příčinou je virus, který se uchytí jen v případě momentální snížené imunity člověka. K oslabení obranyschopnosti těla dochází i vlivem stresu, po vyčerpání z velkého fyzického výkonu, při horečnatých onemocněních. Je možné, že jste s oparem bojovali jednou v životě anebo vás jeho tvorba pronásleduje celý život. Rozhodně se s ním setkal každý pátý člověk, nejčastěji v dětství.

Pokud jednou dostanete virus způsobující herpes, nezbavíte se ho nikdy. Nemusí být už nikdy aktivní, ale dřímá v nervových buňkách těla. Jak již bylo řečeno, zaktivovat se může, když je oslabený imunitní systém. Silný imunitní systém má své základy ve střevech, posílite jej konzumací kvalitních probiotik a to je také jediná cesta, jak oparu předejít.

man-578900__180

Přírodní prostředky účinné při léčbě oparů:

Lysin (nepoužívat s některými druhy antibiotik), Meduňka lékařská, Aloe Vera, česnek, kapsle Echinacea, sibiřský ženšen, propolis, Zinek.

Vnikající jsou i homeopatické prostředky a užívání vysokých dávek vitamínu D alespoň 3 dny. Ve většině případů totiž platí, že pokud má člověk normální hladinu vitamínu D v krvi, pak nebývá k oparům náchylný.

Herpes na rtu udrží suchý a čistý obyčejný bramborový nebo kukuřičný škrobový prášek.

Opary jsou nakažlivé, přenáší se například pitím ze stejné nebo špatně myté sklenice, polibkem, použitím společného ručníku a podobně.

Pokud dostanete opar, pijte hodně vody!

Celková hygiena při oparu je nanejvýš nutná, proto si myjte často ruce, čistěte nehty, vyměňujte ručníky, zubní kartáček…

Současný vědecký výzkum se zaměřuje na odhalení principu mechanismu, který dokáže virus způsobující opar, uvézt do pasivní a dřímající podoby, tam by, poodle lékařů, mohl být klíč k řešení celého problému Herpes infekce.

sink-400276__180

Pokud si chcete přečíst starší články z tohoto Blogu, pak si na horním okraji stránky klikněte na „hlavní strana“ a poté jednoduše posunujte šipku kurzoru na pravém lemu stránky dolu. Automaticky se zobrazí jeden článek s dřívějším datem za druhým, jako by se rolovaly za sebou. Kliknutím na každý zeleně napsaný název nebo foto, se článek ihned rozbalí k přečtení celý.

Rovněž si můžete v levém sloupci slov najít to, které by vystihlo váš zájem, kliknout na něj a automaticky se vám ukáží všechny články, které toto slovo obsahují.

Na výchozí stranu se dostanete vždy zmáčknutím „hlavní strana“ nahoře pod hlavním Logem „ halobio“, hned vedle „o mě“ se dočtete o autorce všech článků a kliknutím na „kontakt pak můžete po vyplnění jména a emailu (nutné pro zamezení SPAM) napsat autorce (nic z toho, co napíšete nebude zveřejněno). Tímto krátkým upřesněním, odpovídám na více dotazů najednou. Snad to pomůže k dobré orientaci na Blogu Halobio.cz

germ-41368__180

Leave a Reply