CO MŮŽE ZCELA SKRYTĚ A NENÁPADNĚ ZNIČIT VAŠE ZDRAVÍ?

syringe-24495_640

Při léčbě často nehledáme příčinu, ale tlumíme jen projevy. Léčíme bolest, rakovinu, cukrovku, nemoci srdce, obezitu, migrénu, problémy se zuby a jiné. Přitom prvotní viník na startovací čáře celého zdravotního problému je často ZÁNĚT! Ne vždy o něm totiž víme.

Zánět je v těle užitečný, chrání tělo před vnějšími útočníky. Problém nastává, když se zánět vymkne kontrole, stane se chronickým a spouští projevy nemocí. Může se vyskytnout i několik let před propuknutím, zdánlivě nesouvisející, choroby.

Krevní testy na zjištění hladiny CRP v krvi odhalují záněty v těle. Vědecké výzkumy ukazují, že lidé nemocní rakovinou tlustého střeva a konečníku mají i vyšší hladinu CRP, totéž se týká nemocí srdce a cév a diabetiků.

Skryté záněty zpomalují metabolismus a souvisí tak i s obezitou!

Požádejte lékaře o poměrně levný krevní test zjišťující hladinu bílkoviny CRP v krvi!

Rizikové faktory zánětu:

Cukr, lepek, alkohol, kouření, kasein (v mléce), zpracované potraviny, kvasinky, bakterie, viry, paraziti, některé hormony a mnoho dalších.

Inzulínová rezistence je jedním z hlavních faktorů chronických zánětů.

cure-297557_640

Jak snížíme vysokou hladinu CPR v krvi?

Konzumujte nezpracované potraviny v bio kvalitě.

Omezte sacharidy, pečivo a obiloviny vůbec, mléko a mléčné výrobky, maso.

Cvičte pravidelně každý den!

Jezte co nejvíce tmavě zbarvené listové zeleniny, borůvek, hub shiitake, česneku a omega 3 mastných kyselin.

Dodejte střevům hodně probiotik z fermentované zeleniny a kvašených výrobků, nezapomeňte, že střeva jsou centrem imunity!

Konzumujte bylinky, ovoce a zeleninu plné antioxidantů.

Prim v protizánětlivé aktivitě hraje koření kurkuma, zázvor, hřebíček, skořice, majoránka, rozmarýn, fenykl, oregano.

Klíč ke snížení zánětu je skryt ve stravě, kterou jíte! Díky správnému jídelníčku můžete zánět zcela zničit, chce to samozřejmě důslednost a osobní disciplínu.

cropped-halo_bio_logo-012.png

Pokud si chcete přečíst starší články z tohoto Blogu, pak si na horním okraji stránky klikněte na „hlavní strana“ a poté jednoduše posunujte šipku kurzoru na pravém lemu stránky dolu. Automaticky se zobrazí jeden článek s dřívějším datem za druhým, jako by se rolovaly za sebou. Kliknutím na každý zeleně napsaný název nebo foto, se článek ihned rozbalí k přečtení celý.

Rovněž si můžete v levém sloupci slov najít to, které by vystihlo váš zájem, kliknout na něj a automaticky se vám ukáží všechny články, které toto slovo obsahují.

Na výchozí stranu se dostanete vždy zmáčknutím „hlavní strana“ nahoře pod hlavním Logem „ halobio“, hned vedle „o mě“ se dočtete o autorce všech článků a kliknutím na „kontakt pak můžete po vyplnění jména a emailu (nutné pro zamezení SPAM) napsat autorce (nic z toho, co napíšete nebude zveřejněno). Tímto krátkým upřesněním, odpovídám na více dotazů najednou. Snad to pomůže k dobré orientaci na Blogu Halobio.cz

hand-710665_640

Leave a Reply