POMETUM

rose-hip-459512__180

Pometum je latinské označení pro červené, někdy zbarvené do oranžova jindy do fialova, kulovitě protáhlé plody růže.

Proč je řeč o šípku?

Protože září a říjen je ta správná doba sbírat nejsilnější zdroj vitamínu C daleko široko! Protože šípky vám pomohou k tak silnému imunitnímu systému, kdy se vám chřipka a zánět vyhnou obloukem a i případné rakovině se postaví opravdová autorita – IMUNITA. A také proto, že šípek dokáže velmi účinně pomoci léčit cukrovku, žaludeční vředy, žlučník, střevní nemoci, osteoartritidu, obezitu a zadržování vody v organismu.

Vynikající jsou čaje z šípků, často smíchané s ibiškem. Z šípků jsou vyráběny oleje, sirupy, marmelády džemy, želé. Ve Švédsku je velmi populární šípková polévka. Dokonce se peče i šípkový chléb a koláče.

Prý je chutné i šípkové víno a medovina.

honey-5866__180

PRO ZACHOVÁNÍ VYSOKÉ KONCENTRACE VITAMÍNU C JE DOBRÉ SUŠIT ŠÍPKY PŘI TEPLOTĚ NIŽŠÍ, NEŽ 40 C.

Dobrá rada: nesbírejte přezrálé šípky!

rose-hip-693925__180

Jak na diabetes s šípky?

Jednoduše usušené šípky pomelte a užívejte jednu lžíci denně, zapijte množstvím čisté vody.

Léčivý šípkový čaj:

2 čajové lžičky rozdrcených šípků přidejte do ¼ litru vroucí vody a 10 minu povařte, nechejte dalších 5 minut louhovat a pak přeceďte přes papírový filtr, plátno nebo umělohmotný čajový cedník (nepožívejte kovová, ničí vitamín C). Pokud chcete chuť čaje vylepšit, přidejte k šípkům sušený ibišek.

cup-166778__180

Pokud si chcete přečíst starší články z tohoto Blogu, pak si na horním okraji stránky klikněte na „hlavní strana“ a poté jednoduše posunujte šipku kurzoru na pravém lemu stránky dolu. Automaticky se zobrazí jeden článek s dřívějším datem za druhým, jako by se rolovaly za sebou. Kliknutím na každý zeleně napsaný název nebo foto, se článek ihned rozbalí k přečtení celý.

Rovněž si můžete v levém sloupci slov najít to, které by vystihlo váš zájem, kliknout na něj a automaticky se vám ukáží všechny články, které toto slovo obsahují.

Na výchozí stranu se dostanete vždy zmáčknutím „hlavní strana“ nahoře pod hlavním Logem „ halobio“, hned vedle „o mě“ se dočtete o autorce všech článků a kliknutím na „kontakt pak můžete po vyplnění jména a emailu (nutné pro zamezení SPAM) napsat autorce (nic z toho, co napíšete nebude zveřejněno). Tímto krátkým upřesněním, odpovídám na více dotazů najednou. Snad to pomůže k dobré orientaci na Blogu Halobio.cz

rose-hip-459512__180

Leave a Reply