POSEDLOST ČISTOTOU SNIŽUJE IMUNITU.

 sink-400276__180

Jako děti jsme kousaly do spolužákovy svačiny, občas si neumyly ruce, sahaly jsme všude na kliky, na bankovky, dojedly jsme lízátko, které upadlo na podlahu……neměly jsme jediného spolužáka, který by trpěl alergií, astmatem nebo trvale sníženou imunitou, nikdy nás nenapadlo, že je prostředí kolem nás prolezlé skrz na skrz choroboplodnými zárodky a že každý člověk je potenciálním bacilonosičem.

Naše tělo je komplexně a perfektně promyšlený ekosystém se stovkami biliónů mikrobů, které se přirozeně vzájemně vyvažují a starají se tak o naše zdraví.

Sterilní, úzkostlivá a přehnaná denní hygiena, sterilizátory, antibakteriální mýdla, dezinfekční prostředky atd. nás zbaví mikroorganismů všech, škodlivých i životně nutných. Přemrštěná čistota supluje funkci imunitního systému, který zleniví a tiše si podřimuje, bez průběžné stimulace a v případě nemoci není schopen adekvátně zareagovat a nemoc propukne v plné síle.

Děti, které se nikdy nesetkají se skutečnou špínou, mají zvýšené riziko získat i alergii nebo astma.

Nikoho tady nenabádám, aby žil ve špíně a jedl špinavýma rukama z podlahy. Selský rozum je asi nejspolehlivější míra správnosti. Když upadne dítěti dudlík do trávy, mohu mu jej dát bez obav zpět, jinak tomu bude, když se ocitne na podlaze veřejných záchodků. Mor a cholera nám už ostatně nehrozí, takže paranoidní strach z bacilů není na místě.

Daleko prospěšnější, než celá rodina anti dezinfekce a sterilizace jsou fermentované potraviny a kvalitní probiotické doplňky stravy, pestrá strava, otužování, sport a pohyb vůbec, kojení, sauna.

cleaning-932936__180

Pokud si chcete přečíst starší články z tohoto Blogu, pak si na horním okraji stránky klikněte na „hlavní strana“ a poté jednoduše posunujte šipku kurzoru na pravém lemu stránky dolu. Automaticky se zobrazí jeden článek s dřívějším datem za druhým, jako by se rolovaly za sebou. Kliknutím na každý zeleně napsaný název nebo foto, se článek ihned rozbalí k přečtení celý.

Rovněž si můžete v levém sloupci slov najít to, které by vystihlo váš zájem, kliknout na něj a automaticky se vám ukáží všechny články, které toto slovo obsahují.

Na výchozí stranu se dostanete vždy zmáčknutím „hlavní strana“ nahoře pod hlavním Logem „ halobio“, hned vedle „o mě“ se dočtete o autorce všech článků a kliknutím na „kontakt pak můžete po vyplnění jména a emailu (nutné pro zamezení SPAM) napsat autorce (nic z toho, co napíšete nebude zveřejněno). Tímto krátkým upřesněním, odpovídám na více dotazů najednou. Snad to pomůže k dobré orientaci na Blogu http://www.Halobio.cz

alcohol-gel-818254__180

Leave a Reply