JMELÍ PROTI RAKOVINĚ?

mistletoe-229836__180Jmelí je keřovitá rostlina, která parazituje korunách jiných stromů tím, že z nich vysává živiny.

Již Keltové věřili v léčivé účinky jmelí a používali je jako lék . Jmelí je i dnes součástí některých léků určených k terapii rakoviny a k posílení imunity, k léčbě vysokého tlaku, arteriosklerózy, k usnadnění potíží v klimakteriu.

Nejúčinnější se jeví infuzní nebo injekční léčba pod dohledem lékařů. Nemocní dostávají i čaje s ideálně jedním gramem jmelí, maximální hranice je 5g denně, více by totiž mohlo způsobit otravu. Toxické je jmelí parazitující v topolech. Bílé kuličky jmelí jsou velmi jedovaté pro děti, zvířata i dospělé.

Jmelí je v každém případě symbolem Vánoc, podle pověsti přináší štěstí, ale pozor, jen darované jmelí! Políbení pod jmelím zavěšeným nad hlavou slibuje trvalou lásku a štěstí.

tree-662286__180

Pokud si chcete přečíst starší články z tohoto Blogu, pak si na horním okraji stránky klikněte na „hlavní strana“ a poté jednoduše posunujte šipku kurzoru na pravém lemu stránky dolu. Automaticky se zobrazí jeden článek s dřívějším datem za druhým, jako by se rolovaly za sebou. Kliknutím na každý zeleně napsaný název nebo foto, se článek ihned rozbalí k přečtení celý.

Rovněž si můžete v levém sloupci slov najít to, které by vystihlo váš zájem, kliknout na něj a automaticky se vám ukáží všechny články, které toto slovo obsahují.

Na výchozí stranu se dostanete vždy zmáčknutím „hlavní strana“ nahoře pod hlavním Logem „ halobio“, hned vedle „o mě“ se dočtete o autorce všech článků a kliknutím na „kontakt pak můžete po vyplnění jména a emailu (nutné pro zamezení SPAM) napsat autorce (nic z toho, co napíšete nebude zveřejněno). Tímto krátkým upřesněním, odpovídám na více dotazů najednou. Snad to pomůže k dobré orientaci na Blogu http://www.Halobio.cz

mistletoe-berries-16395__180

Leave a Reply