PROTI ZÁNĚTŮM I RAKOVINĚ.

 

cranberries-112151__180

Brusinky jsou známy jako jeden z nejlepších prostředků léčby zánětů močových cest. Dokážou se poprat i s bakterií E. Coli, která je jednou z hlavních příčin infekcí močových cest.

Protizánětlivě působí i na sliznici dásní, úst, žaludku a tlustého střeva. Brusinky mají blahodárný vliv na paradentózu a žaludeční vředy.

Jsou rovněž silným antioxidantem likvidujícím volné radikály v těle, působí proti nádorově a podporují jaterní funkce. Brusinky jsou vyhledávány i na podporu kardio vaskulárního systému, neboť působí proti zánětům uvnitř cév.

Brusinky jsou plné vitamínu C, E,K 6 a magnezia.

Napomáhají udržet silnou imunitu a ochrání vás i před chřipkou.

Brusinkové marmelády a šťávy s přídavky cukru, které se běžně prodávají, nejsou tou nejzdravější volbou. Daleko vhodnější je zakoupit neslazené koncentrované výtažky z brusinek v prodejnách se zdravou výživou nebo v lékárnách. V zimním období jsou vynikající i brusinkové čaje.

 

Recept na výrobu brusinkového koktejlu k pročištění jater:

1 lžíci brusinkového extraktu bez cukru z prodejen bio potravin nebo z lékáren, ½ citronu, 1lžíci jablečného octu 2 dcl vody a led, můžete nakapat i tekutý vitamín B 12 krátce mixujte a užívejte po lžičkách několikrát denně.

 

Leave a Reply