AKTIVNÍ UHLÍ NA STŘEVA, VYSOKÝ CHOLESTEROL I PRO BÍLÉ ZUBY…

carbon-228369__180

Aktivní uhlí je novější název pro zažitý výraz živočišné uhlí, které se dříve vyrábělo spalováním kostí živočichů za vysokých teplot bez přítomnosti kyslíku. Dnes se k jeho výrobě používá dřevo, uhlí nebo slupky kokosových ořechů. Aktivní uhlí má schopnost  na sebe navázat cizí organické látky a jedy a tak je odvádět z těla a zabránit  jejich vstřebání do krve. Aktivní uhlí má totiž pórovitou strukturu a ta poskytuje obrovskou úložnou kapacitu.

 

Bylo provedeno mnoho studií zkoumajících, zda živočišné uhlí neodvádí z těla i potřebné živiny, žádná z nich však tuto možnost nepotvrdila.

 

Aktivní uhlí, které je určeno k lékařským účelům, nemá karcinogenní účinky a patří do základní výbavy lékárničky domácností i lékařů.

 

Chronicky známé je použití aktivního uhlí při průjmech, ale škála jeho využití je daleko širší.

Víte, že aktivní uhlí

…likviduje otravy houbami nebo jídlem?

…pomáhá při alergické reakci na včelí bodnutí, kousnutí pavouka i na uštknutí hadem?

…podporuje léčbu střevních infekcí a plynatosti?

…snižuje hladinu cholesterolu?

…urychluje hojení ran?

…zmírňuje bolesti hlavy, v krku a opary?

… je účinné při zánětech zubů?

…vybělí perfektně zuby?

…patří k základním surovinám, které se používají při výrobě prostředků čistících pleť, pleťových masek, mýdel a šamponů?

 

Když 1 lžíci sypkého živočišného uhlí rozpustíte v troše vody a zapijete sklenicí  vody, můžete vyřešit jeden z výše jmenovaných problémů. Aktivní uhlí lze zakoupit i ve formě tablet.

carbon-592598_960_720

 

 

Leave a Reply