GAUČOVÁ GENERACE A POHYB.

balance-405513_960_720

 

Nebudu vyjmenovávat všechny zdravotní výhody cvičení, ale zdůrazním jednu z nejdůležitějších – okysličení těla. Každá buňka našeho těla, která nemá dostatek kyslíku chřadne, špatně okysličené orgány mají mimo jiné i kyselejší prostředí, než  potřebují, což je vhodná půda pro mikroorganismy, parazity, plísně…Kde je trvale odchýlena hladina pH od normálu, tam je často základna nádorového bujení. Cvičením se zintenzivní dýchání, příjem kyslíku automaticky vzůstá, buňky se okysličí a dostaví se často „zázraky“ uzdravení. Málo kyslíku znamená vždy kardiovaskulární problém, podobný výčet by byl dlouhý.

Zajímavé je, že náprava je tak jednoduchá. Cvičení. Přesto jde většina lidí raději k lékaři a pro léky. ?????????

Ti kdo vsadili na zdravý rozum a zamíří do posilovny nebo si zacvičí doma, možná uvítají několik zajímavých typů:

 yoga-629867__180

Cvičit před snídaní ráno nebo jindy před jídlem je pro výsledný efekt účinnější. Člověk se rychle zbaví tuku i inzulínové rezistence, neboť cvičením nalačno zvýšená svalová bílkovina hraje určující roli v citlivosti na inzulín.

Před cvičením, během něj a 2 hodiny po cvičení nepijte sladké nápoje ani ty sportovní, neboť brzdí aktivitu růstového hormonu a celkový výsledek cvičení.

 

Odborníci upouštějí od dřívějších rad cvičit nejméně hodinu denně při střední zátěži. Naopak doporučují krátké vysoce intenzivní nárazy cvičení, střídající se s intervaly mírného cvičení. Zkrátíte nejen délku cvičení a zvýšíte účinek a výsledky. Nedostatek času jako důvod, proč nemůžete cvičit, tak odpadne. Vysoce intenzivní intervalový tréning známý jako HIT, je nejlepší způsob, jak se dostat do skvělé kondice, spálit v krátké době spoustu kalorií, ztratit tuk na břiše, vybudovat svalovou hmotu a zaktivovat růstový HGH hormon. Šlapání na rotopedu se střídavými fázemi 30ti sekundového intensivního sprintu  střídaného s lehčím šlapáním je jeden z nejjednodušších příkladů. Výzkumy potvrzují, že tento způsob cvičení dokáže již po dvou týdnech zlepšit regulaci hladiny krevního cukru. Podobně lze cvičit i s činkami.

 

Cvičení zpomaluje proces stárnutí, demenci a zlepšuje paměť. Lidé, kteří pravidelně cvičí mají dvakrát větší schopnost učit se efektivně. Cvičení zvyšuje  průtok krve do mozku a zlepšuje tak jeho funkce i  dlouhodobou paměť.

 

10 000 kroků intenzivní chůze, rychlá chůze či běh do schodů, turistika jsou také vynikajícím cvičením. Vědci již dnes vědí s určitostí, že se lidé, co celý život hodně chodí, dožívají vysokého věku. Jóga trénuje balanc, harmonii a duševní zdraví, což je často opomíjená součást života.

 

Cvičit se dá téměř všude,  dřepy a strečink při čekání na uvaření vody a jiných prostojích v kuchyni, protahovací cviky, posilování a jízda na rotopedu při sledování televize, vytírání podlahy se zapojením svalů  obou paží….

 

Jsme stvořeni k pohybu, nikoli k pasivnímu přežívání na židlích a gaučích. Pohyb zpomalí naše stárnutí, zajistí vyplavení endorfinů, hormonu štěstí, dosažení sexy postavičky, detoxikaci organismu, posílení plic a dobrý spánek.

weights-646518__180

 

Pokud  si chcete přečíst starší články z tohoto Blogu, pak si na horním okraji stránky klikněte na „hlavní strana“ a poté jednoduše posunujte šipku  kurzoru na pravém lemu stránky dolu. Automaticky se  zobrazí jeden článek s dřívějším datem za druhým, jako by se rolovaly za sebou. Kliknutím na každý zeleně napsaný název nebo foto, se článek ihned rozbalí k přečtení celý.

Rovněž si můžete v levém sloupci slov najít to, které by vystihlo váš zájem, kliknout na něj a automaticky se vám ukáží všechny články, které toto slovo obsahují.

Na výchozí stranu se dostanete vždy zmáčknutím  „hlavní strana“ nahoře pod hlavním Logem „ halobio“, hned vedle „o mě“ se dočtete o autorce všech článků a kliknutím na „kontakt pak můžete po vyplnění jména a emailu (nutné pro zamezení SPAM) napsat autorce  (nic z toho, co napíšete nebude zveřejněno). Tímto krátkým upřesněním, odpovídám na více dotazů najednou. Snad to pomůže k dobré orientaci na Blogu http://www.Halobio.cz

active-19413__180

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply