HEMP JE NEJSILNĚJŠÍ ROSTLINNÝ PROTEIN POCHÁZEJÍCÍ ZE STEJNÉHO DRUHU ROSTLINY JAKO MARIHUANA.

industrial-hemp-973459__180 

Canabis sativa neboli konopí může být použito pro výrobu více, než dvaceti tisíc druhů výrobků od celofánu, plastu, látky, krému až po dynamit.

 

Rozdíl mezi hempem, konopím a marihuanou je dán množstvím obsahu kanabidiolu, léčivých látek a psychoaktivních látek, což má na svědomí odlišný gen těchto rostlin. Hemp a konopí obsahuje mizivé procento těchto euforických látek. Marihuana je vysoce koncentrovaná, často se používá jako silný lék k lékařským  účelům nebo je nelegálně zneužívána pro psychoaktivní stimulaci.

shopping

Konopná semena Hemp jsou vhodná na pečení, vaření, do smoothies, proteinových koktejlů, salátů. Jejich chuť připomíná oříšky.

Hemp obsahuje 30% zdravých tuků,  všechny esenciální kyseliny a Omega 3 a 6  mastné kyseliny, obrovské množství proteinu, vitamín A,E, D, fosfor, zinek, draslík, hořčík, vápník, železo.

Hemp pomáhá udržovat správný krevní tlak, odstraňuje tepenní usazeniny, sraženiny krve, podporuje správnou funkci buněk, nervů, svalů, je protizánětlivý, zvyšuje imunitu a zlepšuje pleť. Semena Hempu zmírňují projevy PMS a menopauzy. Vláknina obsažená v Hempu dodává pocit sytosti a může tak pomoci při hubnutí, navíc nevyvolává alergie a vyrovnává hladinu pH v těle.

 

Nejen vegani , vegetariáni  a sportovci používají hempové mléko a proteinové práškové směsi pro přípravu koktejlů právě pro jedinečný obsah bílkovin.

shopping

Leave a Reply