BERBERIN

symbol-704076__180

 

 

Berberin je alkaloid žluté barvy, který je obsažen v řebříčku, v kůře keře dřišťálu obecného, v mexickém kaktusu Nopál, kurkumě a jiných rostlinách.

Alkaloid je účinný proti mnoha bakteriím, prvokům a houbám. Lze jej přiložit i lokálně na rány. Má silné protizánětlivé účinky, používá se s vynikajícími výsledky na zažívací potíže, průjmy a otravy jídlem. Berberin jednoznačně upevňuje a zvyšuje imunitu.

curry-13282__180

Kolem 3000 studií poslední doby potvrdilo, že alkaloid Berberin je prospěšný i na cukrovku a metabolický syndrom. Stimuluje hladinu glukózy, citlivost na inzulín, snižuje produkci glukózy v játrech. Tento alkaloid totiž aktivuje některé proteiny a enzymy uvnitř našich buněk a reguluje  metabolismus, funguje jako „hlavní metabolický přepínač“.  Pokud je totiž „vypnutý“, pak dochází k metabolickému syndromu, který se může projevit zvýšenou hladinou cukru v krvi, energetickou nerovnováhou, změnou hodnot lipidů v krvi, špatnou údržbou buněk, zhoršením zdravotního stavu vůbec.

 

Berberin má blahodárný vliv na srdce, hladinu triglyceridů, cholesterolu, uvolňuje cévy, zlepšuje průtok krve a snižuje tlak.

images

Berberin je vzácný i tím, že zvyšuje výkon a současně snižuje kalorický příjem, ukládání tuků, proto je vynikajícím pomocníkem při snižování váhy.

Berberin se vstřebává dobře a velmi rychle, je těžké naměřit jeho skutečné hodnoty v organismu.

Občas najdeme berberin v kosmetických přípravcích, je přidáván i do potravinových doplňků. Některé kosmetické přípravky obsahující berberin, pomáhají zmenšovat póry po akné a zlepšují kvalitu kůže.

 

 

Pozor na domácky vyrobené extrakty z dřišťálu obecného a jiných bylin, může dojít k předávkování, ochrnutí a smrti! Naopak správné odborné dávkování u potravinových doplňků a kosmetiky má pozitivní a silný efekt na zdraví.

 

 

Leave a Reply