Odolná odolnost.

baumschwamm-770054__180

 

Všichni moc dobře víme, že imunitní systém je náš vnitřní obránce a policista, který minimalizuje vliv virů, bakterií, nádorových buněk, toxinů a jiných vetřelců, kteří usilují o naše zdraví a život. Málokdo však tuší, jak perfektně je navržen a na jakém principu vlastně pracuje.

Kde sídlí imunita? Všude. Je těžké ji umístit anatomicky, protože je rozprostřena po celém těle stejně jako nervová soustava. Nejde jen o několik buněk tady a tam, které něco nahodile vyspraví a uvedou do rovnováhy. Jednotlivé orgány mají svůj specifický „okrsek“ imunity, ale jsou zároveň součásti velmi inteligentního, detailního a perfektně koordinovaného celku.

Zjednodušeně řečeno se imunita stará o to, aby organismus nebyl v nějaké části vychýlen z rovnováhy, pokud se tak stane, nastolí harmonii znovu.

Kde je harmonie není nemoc. Nemoc vzniká právě nedostatečností nějakého orgánu či funkce.

Naším úkolem, říká se tomu zodpovědnost vůči vlastnímu zdraví, je pomoci imunitnímu systému udržovat jeho sílu.

Denním úsilím, držet tělo co nejdále od chemie a těžkých kovů obsažených v hygienických, kosmetických, pracích, farmaceutických prostředcích a jiných zdrojích, můžeme pro naši imunitu udělat hodně. Cvičení, pobyt v přírodě, kvalitní odpočinek a spánek je základem. Stěžejní je však strava. Dlouhodobou nekvalitní stravou imunitě nepomůžeme, můžeme ji naopak oslabit a poškodit. Proto je tak důležitý návrat k „čisté“ nezpracované bio potravě.

Existuje velké množství potravin rostlinného charakteru, které  posilují  určitou oblast imunity. Od čajů, koření jakým je kurkuma, chlorofylu v zelených listech, mořských řasách až po antioxidanty a vitamíny, všechny pozitivně ovlivňují dílčí část imunitního systému.

baumschwamm-770056__180

Dokáže však něco podpořit imunitu v celé její složitosti do posledního zákoutí, ne jen jednotlivé sekce? Medicínské houby Cordyceps, Reishi, Hlíva ústřičná, Shitake, Maitake jsou schopny zharmonizovat a vyživit imunitu dokonale. Kromě toho mají i anti aromatózní efekt, při kterém dojde k redukci hormonů. Některé medicínské houby lze sehnat v běžné obchodní síti, v bio prodejnách, hlívu ústřičnou si můžeme vypěstovat při troše šikovnosti sami doma. Existují však i kvalitní extrakty a kapsle potravinových doplňků obsahujících medicínské houby.

Je to rozhodně dobrá investice, kterou silný imunitní systém vrátí v podobě pevného zdraví bez rakoviny a ostatních nemocí.

Mimochodem, nedávno jsem dostala tip na falešnou dršťkovou polévku z hlívy ústřičné. Prý chutná výborně!

ReishiSpore__28638.1405467636.1280.1280

http://www.chiusa.cz

Leave a Reply