MIKROVLNNÉ TROUBY JSOU ZBRANĚMI HROMADNÉHO NIČENÍ.

microwave-28989_960_720

 

Pokud si ohřejete jídlo v běžné troubě, teplota vzrůstá pomalu a pokrm se ohřívá nejdříve zvenku, potom zevnitř.

U mikrovlnné trouby je tomu naopak. Ohřev začíná uvnitř ohřívaného pokrmu, v buňkách obsahujících vodu, neboť ohřev používá termické a atermické účinky. Mikrovlny vibrují rychlostí 2,4 miliardy za vteřinu a i přes přísné normy unikají mikrovlny do prostor bytů a  domů. Je známo, že vystavení se mikrovlnám pokud je mikrovlnka v provozu, může způsobit šedý zákal, problémy se srdcem, tlakem, u citlivých jedinců i s diabetem.

Četné výzkumy nashromáždily mnoho důkazů o tom, že mikrovlnné trouby nejsou bezpečné pro zdraví člověka a byly označeny za karcinogenní.

Při přípravě masa v mikrovlnce dochází ke tvorbě karcinogenních látek, mléko a zrno při takovém ohřevu mění některé aminokyseliny na karcinogeny, mražené ovoce a zelenina vložené do mikrovlnky převádí rostlinné alkaloidy na rakovinotvorné látky….. Jídlo ohřívané mikrovlnami zvyšuje v těle cholesterol a ztrácí vitamín B,C, E a minerály. Původní struktury molekul potravin jsou rozbity, zdeformovány a kvalita pokrmů je znehodnocena.

Plastové obaly a nádoby používané k ohřevu v mikrovlnkách jsou další zdravotní katastrofou. Z  plastů, krabiček a obalů se totiž vlivem mikrovln uvolňují chemické látky jako je benzen, toluen, xylen, polyetylen a jiné, které způsobují rakovinu.

 

Mimochodem nacisté používali první mikrovlnné trouby za války k rychlému ohřevu jídla pro vojáky během invaze do tehdejšího Sovětského svazu. Po válce byl mikrovlnný ohřev zkoumán ruskými vědci a výsledky výzkumů vedly k zákazu používání mikrovlnek v Rusku od roku 1976! V naší domácnosti jsem zakázala mikrovlnku já.

signs-24093__180

Leave a Reply