RYBA MŮŽE BÝT NEJTOXIČTĚJŠÍ POTRAVINOU PLANETY!

 

 

sea-656596_960_720

Ryby kdysi patřily k nejzdravějším potravinám. Jíst ryby dnes, je naopak o zdraví.

Pokud kupujete  ryby, pak už máte jen možnost volit mezi malým a velkým zlem.

Ryby žijící volně v oceánech jsou přiotráveny toxickými zplodinami, které jsou do těchto vod vypouštěny. Černé skládky odpadů na dnech oceánů nabourávají fungovaní složitého ekosystému a mají katastrofální důsledky nejen na kondici mořských živočichů. Radioaktivní znečištění oceánu z fukušimské tragédie nemusím ani připomínat.

Ryby chované na rybích farmách jsou na tom úplně nejhůř. Jíst jejich maso je hazardování s vlastním zdravím. Tyto farmy nechovají ryby v neckách, ale ve stejné mořské vodě v jaké žijí ryby divoké, což znamená, že společně sdílí stejně kontaminovanou vodu těžkými kovy, rtutí a jinými chemikáliemi. Ryby faremní jsou však dokrmovány, složení krmiva je podobné jako u krmiva na kuřecích a dobytčích farmách. Tedy pesticidy, antibiotika, hormony, GMO, chemie všeho druhu………..

A aby se neničily sítě, je na farmách do vody přidávána skalice modrá, která likviduje další ekologický článek – mořské řasy.

Ryby chované na farmách jsou podle potvrzení vědců geneticky zmutované a zdeformované. Téměř všechny ryby chované na farmách mají například zdeformované ušní kosti, patrně nepřirozeně rychlým růstem a složením krmiva. Ryby z farem jsou často mnohem tučnější, než ryby divoké, v tuku je zadržováno nejvíce toxinů, proto jsou doslova jedovatou bombou pro člověka. A co se děje s každou rybou, která je tak toxická, že nemůže být podána člověku? Je přidána do krmiva pro faremní ryby.

„Mořská fabriky na ryby“ ničí ekologii a naše zdraví a rozhodně nejsou adekvátní náhradou klasického rybolovu.

 

Pokud konzumujete ryby, vyhněte se těm, které pochází z faremního chovu. Ulovené volně žijící aljašské lososy a tamní divoké ryby, včetně sardinek, sardelí, sleďů, jiker a ančoviček, jsou snad jedinou zdravou výjimkou. Čím je ryba níže potravinovému řetězci, tím méně bude kontaminována. Malé ryby jako sardinky a ančovičky mají krátký životní cyklus a nejsou schopny nasbírat za svůj život tolik toxinů, proto jsou také dobrou volbou. Levnější variant je bio konzerva s plátky aljašského divokého lososa.

 

fish-448556_640

Leave a Reply