ROSA Z NEBES.

coco-607349__180

 

Obyvatelé Havaje nazývají vodu z kokosu „rosou z nebes“. Má totiž blahodárný vliv na lidské zdraví, ale používá se i k podpoře růstu a množení rostlin. Pro nemoci či prevenci kardio-vaskulární, problémy spojené s krevním tlakem, otoky a záněty je skutečným balzámem. Je vynikající prevencí zubních kazů a pomáhá dokonce rozpouštět ledvinové kameny.

Lidé, kteří pijí pravidelně vodu z kokosů vypadají velmi mladě, jejich pokožka je pružná a hladká, mají silný imunitní systém a netrpí osteoporózou.

Kokosová voda alkalizuje organismus a dodává mu obrovské množství draslíku, hořčíku, sodíku, fosforu a vápníku. Jsou to vynikající vodiče elektřiny, buňky v celém těle používají tyto elektrolyty pro udržení napětí na membránách buněk a pro přenášení impulsů do dalších buněk. Pokud souhra elektrolytů vypadne z rovnováhy, pak nastávají velmi vážné zdravotní problémy.

coconut-979858__180

Kokosová voda vyteče z každého zdravého zeleného kokosového ořechu po jeho otevření. Mladé ořechy mají rosolovitou nedozrálou dužinu a je v nich daleko více vody, než v ořechu zralém, jehož dužina je tuhá a masivní s malým množstvím tekutiny. Kokosová voda je sterilní, má velmi podobné složení jako krevní plazma a tak může být podávána i nitroděložně.

Kokosová voda je jedním z nejzdravějších přírodních nápojů nejen pro sportovce. Je vynikajícím nápojem i pro případ dehydratace. Běžně se dnes prodává i jako balená. Zdravá je však jen ta bez přidání příchutí, cukru a jiného zpracování.

Kokosová voda a kokosové mléko nejsou totéž. Kokosové mléko vznikne mixováním kokosové dužiny a obyčejné vody. Je to nejzdravější a nejchutnější náhražka mléka živočišného.

drink-612402__180

 

Leave a Reply