BEZPEČNÉ NEBEZPEČÍ NA LETIŠTÍCH.

 

boeing-159589__180

K odhalení potencionálních hrozeb, zbraní, výbušnin, ostrých nástrojů a jiných nebezpečných předmětů, které by mohli lidé donést do letištních prostor či na palubu letadel, používají na letištích skenery. Skenery vyzařují milimetrové elektromagnetické vlny k detekci nebezpečí. V poslední době došlo ke zvýšení frekvence a detailnosti bezpečnostních kontrol v souvislosti se vzrůstajícím terorismem na celém světě. Cestující tedy prochází větším množstvím bezpečnostních kontrol.

Bohužel dávky elektromagnetického záření, které člověka na monitoru zcela svlékne, vysílané technologií TSA přístrojů, může způsobovat rakovinu, zvláště riskantní je skenování celého těla v opakovaných dávkách. Přinejmenším je vědecky prokázáno, že i tzv.“ bezpečná dávka“ radiace nastartuje buněčné změny, které způsobují růst buněk.

Je velmi obtížné prokázat nebezpečí ionizujícího záření a jeho dopad na zdraví v bezpečnostním pásu pomocí obecných dat. Vědci však přirovnávají celotělové skenery na letištích k obřím mikrovlnkám. Skenerům by se měli vyhnout především těhotné ženy, malé děti a lidé s kardiostimulátory.

airport-1543009__180

Leave a Reply