RAKOVINĚ STŘEV JE MOŽNO PŘEDEJÍT!

offal-1463369__180

 

V České republice je rakovina tlustého střeva a konečníku na prvním místě!

Tlusté střevo plní mnoho důležitých funkcí, ale jeho stěžejním úkolem je shromáždit odpad a připravit jej na vyloučení z těla. V tlustém střevě proto žije několik miliard bakterií, které tomuto procesu napomáhají. Tlusté střevo obsahuje kromě užitečných bakterií také nežádoucí bakterie, které poškozují zdraví, proto je nutné mezi nimi udržet rovnováhu. Správné a vyvážené fungování střev je zárukou zdraví a prevencí rakoviny.

Jak se chránit?

.Držet si optimální váhu a zbavit se nadbytečných kilogramů. Břišní tuk buňky rakoviny milují a usazují se v něm. Pokud se zbavíte břišních faldíků, ztratíte i rizikové místo.

.Buďte fyzicky aktivní, sportujte, aktivní lidé trpí zhoubnou rakovinou o 40% méně, než lenoši.

.Jezte zdravou stravu plnou zeleniny a ovoce.

fruit-basket-1688041__180

Zelenina je zdrojem řady antioxidantů, někdy i velmi vzácných, které podporují zdravou střevní flóru. Například hořčík obsažený v zelenině snižuje rapidně riziko rakoviny střev. Brukvovitá zelenina je plná vlákniny, nepřítele rakoviny, každý druh zeleniny hraje jedinečnou roli v prevenci rakoviny střev. Česnek je lékem na střeva číslo jedna, doslova zabíjí karcinogenní buňky.

Tělo bez rakoviny je to, jehož organismus disponuje dostatkem vitamínu D. Tento vitamín si dokáže lidské tělo vyrobit samo, pokud má dostatek slunce, jinak je třeba doplnit jídelníček o potraviny bohaté na vitamín D a naopak zcela vyloučit zpracované maso a masné výrobky.

Jedlíci masa, zvláště červeného, riskují rakovinu tlustého střeva a konečníku o 25% více, než ostatní populace.

Vyvarujte se cukru a sladidel vůbec! Vyživují rakovinu, bez cukru rakovina nepřežije.

Vědci nedávno prokázali na mnoha klinických studiích, že vitamín A pomáhá velmi účinně v boji s rakovinou a její prevencí. Jezte proto hodně mrkve, špenátu, kapusty, římského salátu, zelené listové zeleniny vůbec, sladké brambory a další.

Nebojte se střeva očistit bylinkovými čaji, nálevy nebo klystýrem. Pravidelná každodenní stolice je pro zdravé střevo nezbytná.

 

Leave a Reply