ČERVENÉ KRKY.

red-neck

 

Díky pobytu na slunci naše tělo dokáže vyrobit dostatek vitaminu D, který lze dodat i potravou, ale ne vždy je ho dost a ne vždy se vstřebá, což je individuální a tedy nemožné stanovit přesně.

Jedině dostatečný a přiměřený pobyt na slunci, nikoliv do spálení pokožky, totiž zařídí, že UVB záření zaktivuje molekulu 7Dehydrocholesterolu, která pak pomůže vytvořit dostatek vitamínu D v těle, rovněž jej zredukovat při případném přebytku. Vitamín D snižuje riziko vzniku rakoviny zvýšením vstřebávání vápníku, způsobuje buněčnou smrt buňkám rakoviny, zpomaluje růst metastáz a tvorbu nových krevních cév vyživujících tumor.

Vědci dnes ví, že vitamín D snižuje i tvorbu zánětů v těle, které jsou rizikovým faktorem například ischemické choroby srdeční, rakoviny a cukrovky. Vitamin D pomáhá v řešení problému osteoporózy, artritidy, MS, střev a dalších.

Dostatek vitamínu D snižuje riziko výskytu rakoviny střev o 80% a riziko rakoviny prsu o 50%!!!!! To jsou pádné argumenty k tomu, přemýšlet o nesmyslnosti tvrzení zlatokopů „rakovinového průmyslu“, kteří varují před rakovinou kůže v důsledku slunění. Pravdu mají jen v případech, kdy se člověk několikanásobně spalí na sluníčku a do horkem otevřených pórů kůže maže opalovací krémy plné chemie.

V zimním období je třeba dodávat vitamín D3 v tabletách, nejlépe rozpustných spolu s vitamínem K2. Forma tablet D2 vitamínu nepomáhá při prevenci rakoviny ani degenerativních chorob.

Nedostatek vitamínu poznáme mimo jiné i tak, že nám při pobytu na slunci nepřirozeně zčervenají krky. Není to důsledek pobytu na slunci, ale projev nedostatku živin.

protect-450593_640

 

Možná vás budou zajímat i projevy deficitu u jiných vitaminů:

Skvrny na kůži, nechuť k jídlu zhoršená paměť a vidění může signalizovat nedostatek vitamínu A.

Podráždění a únava může znamenat nedostatek B1.

Dělají se vám koutky, olupuje se vám kůže na obličeji? Zkuste doplnit vitamin B2.

Časté močení a záškuby v končetinách může vyřešit vitamin B6.

Na bolest kloubů a kolen pomůže vitamín B12.

Třepení nehtů a suchou pleť máte možná z nedostatku vitamínu F.

Občas souvisí nadváha a potíže s pamětí s deficitem jódu.

Hořčík je vynikající na deprese.

S nespavostí, akné a zácpou zkuste doplnit draslík.

Nedostatek zinku se projevuje častými infekcemi, občas jako bílé skvrny na nehtech.

fruits

Leave a Reply