NAŠE TĚLO SI SAMO VYRÁBÍ PEROXID VODÍKU

abstract-1782383__340

 

Kyselina askorbová neboli vitamín C může v těle v součinnosti s železem a jinými minerály vyvolat tvorbu, lidskému organismu vlastnímu, peroxidu vodíku. Pokud máme dostatečný příjem C vitamínu z potravy, pak automaticky předcházíme propuknutí rakoviny. Vitamín C a jeho „chemie“   je však dnes používána i osvícenými lékaři v boji proti rakovinovému bujení, které již propuklo a to bez i za přítomnosti klasického ozařování nebo chemoterapie. Specializovaní lékaři užívají metodu zavádění vysokých dávek vitamínu C přímo do žíly. Efekt této metody je podobný jako u chemoterapie, likviduje zhoubné buňky, ale na rozdíl od drastické klasické terapie chemií, vzniklý peroxid neničí okolní zdravé buňky a orgány, ale zabíjí jen ty nebezpečné. Studie ukazují prokazatelné zpomalení zhoubného bujení a zamezení vzniku metastáz.

Denní doporučená dávka vitamínu C jako prevence rakoviny se pohybuje kolem 1000 mg a více. Pro stoprocentní vstřebatelnost je nejvhodnější příjem vitamínu C potravou.

Je všeobecně známo, že vitamín C stimuluje také bílé krvinky, chrání buňky před poškozením, bakteriemi a viry, vznikem diabetu, onemocněním srdce, oběhového systému a před vysokým krevním tlakem.

Čerstvé nezpracované potraviny s vysokým obsahem vitamínu C:

šípky, červená a zelená paprika, černý rybíz, rakytník, brambory, papája, kiwi, kapusta listy, růžičková kapusta, brokolice, jahody, borůvky, zelí, guava, pomeranče, grapefruity, kyselé druhy zralého ovoce všeobecně atd.

 

Leave a Reply