KAKAO SE ZÍSKÁVÁ Z KAKAOVÝCH BOBŮ. JE TEDY PRAVÁ 100% HOŘKÁ RAW ČOKOLÁDA ZELENINA?

woman-674977__180

SUPERFOOD.

ABY NEDOŠLO K OMYLU, HNED NA ZAČÁTKU UPŘESNÍM, ŽE SKUTEČNÝ SUPERFOOD JE TMAVÁ HOŘKÁ ČOKOLÁDA, S PŘÍDAVKEM BIO KEŠU NEBO KAKAOVÉHO MÁSLA S AŽ NEJLÉPE 100% KAKAA, BEZ PŘIDÁNÍ CUKRU ANI DALŠÍCH JINÝCH INGREDIENCÍ, ŽÁDNÝ PALMOVÝ OLEJ, ŽADNÁ KAKAOVÁ HMOTA ANI JINÉ NÁHRAŽKY, KTERÉ DOHROMADY SICE NESOU NA OBALECH JMÉNO HOŘKÁ ČOKOLÁDA, ALE VE SKUTEČNOSTI SE TAK JENOM TVÁŘÍ A JSOU TO IMITACE ČOKOLÁDY.

Vždy se podívejte na údaje na obalu kupované čokolády a neberte nic, co by obsahovalo jiné složky nebo nejasně mlžilo přesný obsah. V tom je totiž celý vtip příznivého vlivu hořké kvalitní čokolády na zdraví. Neobsahuje totiž velké zlo cukr, mléčné náhražky ani nekvalitní tuky. Naopak . Kvalitní hořká čokoláda obsahující 100% kakaa je velmi silný antioxidant, likviduje volné radikály v těle, JE BOHATÁ NA FLAVONOIDY A ANTIOXIDANTY, které chrání před rakovinou, srdečními a mozkovými příhodami. Čokoláda dodá energii a přitom zasytí způsobem, který přivodí i pocit pohody a spokojenosti, neboť aktivuje „hormon štěstí“ v těle. Hořká čokoláda snižuje krevní tlak a je blahodárná i pro onemocnění typu Alzheimera. Hořká čokoláda podporuje dlouhověkost a zpomaluje proces stárnutí organismu.

KVALITNÍ HOŘKÁ ČOKOLÁDA JE ZDRAVÁ. POMÁHÁ ZHUBNOUT A DODAT DOBROU NÁLADU.

VYZKOUŠENÁ DIETA NA ZHUBNUTÍ A UPEVNĚNÍ ZDRAVÍ :

Doporučuji vřele na období jednoho týdne, kila spadnou, nálada se vylepší a zdraví utuží. Obvykle se takto stravuji na cestách a nemusím tak řešit porušení mého veganství, imunity a pokles energie. Naopak.

Celý den jíst jen zeleninu, případně čerstvé zeleninové šťávy a když je hlad, kousek čokolády. Obvykle padne celá hořká čokoláda (množství je neomezené) a několik zeleninových salátů (samozřejmě bez sýra, dresinků, majonéz, vhodná je jen zálivka z jablečného octa a vody bez sladidel). Kakao je přece prášek získaný z rostliny kakaovníku a když ho nezničíme cukrem a jinými škodlivinami, pak je to dar přírody, tak žádné výčitky svědomí! Technicky je to zelenina!

DOMÁCÍ RECEPT NA VÝROBU TMAVÉ HOŘKÉ RAW ČOKOLÁDY A ZAJÍMAVOSTI O ZDRAVOTNÍM PŘÍNOSU VŠECH POUŽITÝCH INGREDIENCÍ:

KAKAO – 100% přírodní neslazený kakaový prášek, který je v naturální podobě extrémně hořký, přezdívaný super potravinou pro blahodárné účinky při prevenci a léčbě rakoviny, srdečních, mozkových nemocí a dalších výše v textu jmenovaných předností.

KOKOSOVÝ OLEJ –  jedinečný zdroj energie, který se neukládá v těle jako tuk, podporuje imunitu, ničí viry, bakterie, plísně a kvasinky. Pomáhá při problémech se štítnou žlázou, podporuje léčbu diabetu 2 , je vhodný pro použití ve studené kuchyni i na tepelné zpracování (v naší domácnosti jiný tuk vůbec nepoužíváme). Slunečnicový, palmový a řepkový olej jsou sice rostlinného původu, ale při vysokých teplotách oxidují, čím se až nezdravě zvedne množství omega 6 mastných kyselin v těle, což způsobuje degenerační procesy organismu.

KEŠU nebo KAKAOVÉ MÁSLO RAW bio kvality, což jsou vynikající zdroje hořčíku, vitamínu E a bílkovin. Dodává i energii při únavě.

Můžete a nemusíte použít Macca prášek, je to jen na vás.

PRÁŠEK Z KOŘENE MACCA , základ peruánské medicíny. Obsahuje sodík, vápník, draslík, železo, vitamín B a C. Je silným přírodním „spalovačem“ podkožního tuku, má antiseptický a antibakteriální účinek, působí antidepresivně, zlepšuje funkci štítné žlázy a sexuální vitalitu. Dodá čokoládě vynikající chuť.

PŘÍPRAVA:

3/4 hrnku kokosového oleje rozpustit ponořením do vodní lázně

2 hrnky 100% kakaového prášku prosít, aby nebyly hrudky.

½ hrnku prášku MACCA přesít přes sítko (pokud použijete)

1 hrnek kakaového nebo kešu bio raw másla.

Všechny tyto ingredience vymíchejte do jemné hmoty a vylejte na plech, do papírových nebo jiných formiček a nechte ztuhnout v lednici.

Tato domácí čokoláda má jednu velkou výhodu, obsahuje kokosový olej, který je v teplotě útrob lidského těla tekutý a velmi lehce stravitelný a energeticky ihned připraven k využití. Kupovaná čokoláda obsahuje ztužovadla, která uchovají tuk více odolný vůči teplu, tak i v těle zůstává čokoláda stále “tuhá“ a hůře stravitelná. Obvykle používám na cesty nebo na delší pobyt venku kupovanou čokoládu, jinak volím domácí.

PAMATUJTE, ŽE NENÍ ČOKOLÁDA JAKO ČOKOLÁDA. KVALITA ROZHODUJE, ZDA JE LÉKEM NEBO ŠKODÍ.

„Jezte vyváženou stravu:

tabulku kvalitní hořké čokolády v každé ruce!“

IMG_0074

Leave a Reply