PLASTOVÁ ZKÁZA.

bottle-666973__180

Žijeme v plastovém století, plasty jsou téměř všude a nelze se jim vyhnout. Mají své nepopiratelné výhody, většina z nich ale obsahuje zdraví nebezpečné směsi ftalátů a BFA (bisfenolu A), BPA…

Xenoestrogeny, jsou vlastně chemické látky z plastů, které dokáží napodobit vlastnosti našeho přírodního estrogenu tak dobře, že je náš organismus nerozpozná. Tak se nepozorovaně naváží na receptory estrogenu a tělo na ně reaguje stejně, jako na vlastní estrogeny. A tak se stane, že máme příliš mnoho estrogenu v organismu, který je ve svém důsledku příčinou rakoviny, obezity a metabolických změn. Xenoestrogeny dokáží vyvolat takové tělesné změny jako je abnormální růst prsou u chlapců a mužů, genitální vady, předčasnou nebo abnormální menstruaci, reprodukční problémy, nejasnosti identity pohlaví, defekty plodu v prenatálním věku, nízkou hladinu testosteronu.….

Chemii z plastů najdeme v neorganické zelenině a ovoci v podobě pesticidů, v potravinových barvivech, v konzervačních přípracích, v mase ryb, dobytka a drůbeže chovaných na velkých farmách, v produktech z nich prodávaných, v mléce hormony napíchaných krav, výčet potravin by mohl být samozřejmě delší. Xenoestrogeny jsou však i ve sprejích, kosmetice, opalovacích krémech, v šamponech, kondicionérech, v pracích prostředcích, avivážích, v produktech vyrobených z PVC….

bottles-60479__180

Nejčastěji je však nevědomě přijímáme z plastových obalů, papírů, lahví, kontejnerů kraciček, nádobí …. Potraviny a nápoje uchovávané v těchto plastech jsou automaticky plné BPA. Celá zkáza se ještě znásobí zahřátím, používáním starého poškrábaného nádobí nebo často mytého v myčce či zničeného drsnými čistícími prášky. Pozor na plastové lahve s vodou ve vedru zavřených automobilů.

watermelon-569254_640

Pokud kupujete vodu balenou, pak jen ve skleněných lahvích, stejně tak potraviny, oleje. Ideální je sklo a porcelán.

Existují plastové výrobky označené “bez BPA”, “bez ftalátů”nebo “PVC free”. Ne všechny jsou zcela bez rizika a mohou narušit hormonální rovnováhu.

Myomin – léta testovaná a účinná bylinná směs, která dokáže utlumit hormonální nerovnováhu, vyvolanou xenoestrogeny.chi-formula-myomin_md

http://www.ChiUSA.cz

Pokud si chcete přečíst starší články z tohoto Blogu, pak si na horním okraji stránky klikněte na „hlavní strana“ a poté jednoduše posunujte šipku kurzoru na pravém lemu stránky dolu. Automaticky se zobrazí jeden článek s dřívějším datem za druhým, jako by se rolovaly za sebou. Kliknutím na každý zeleně napsaný název nebo foto, se článek ihned rozbalí k přečtení celý.

Rovněž si můžete v levém sloupci slov najít to, které by vystihlo váš zájem, kliknout na něj a automaticky se vám ukáží všechny články, které toto slovo obsahují.

Na výchozí stranu se dostanete vždy zmáčknutím „hlavní strana“ nahoře pod hlavním Logem „ halobio“, hned vedle „o mě“ se dočtete o autorce všech článků a kliknutím na „kontakt pak můžete po vyplnění jména a emailu (nutné pro zamezení SPAM) napsat autorce (nic z toho, co napíšete nebude zveřejněno). Tímto krátkým upřesněním, odpovídám na více dotazů najednou. Snad to pomůže k dobré orientaci na Blogu http://www.Halobio.cz

cup-973101__180

Leave a Reply