VÝSKYT RAKOVINY PRSU U MUŽŮ STOUPÁ!

 

guy-970955__180

Jak je možné, že za posledních 40 let rapidně vzrostl výskyt zhoubných nádorů prsu u mužů? Na 100 žen s rakovinou prsu připadá jeden muž.

Za nárůst rakoviny prsu v mužské populaci mohou xenoestrogeny, které se v těle hromadí jako následek dlouhodobého vystavení organismu toxinům. Tyto Xenoestrogeny se chovají identicky jako ženské hormony estrogenu, ačkoliv to nejsou látky tělu vlastní. Tělo je nedokáže rozpoznat, považuje je za estrogeny a je jim úplně jedno, že jsou v mužském těle.

Xenoestrogeny pocházejí ze zeleniny, ovoce, obilovin a jiných rostlin plných pesticidů a chemických postřiků, z masa, vajec, sýrů, mléčných výrobků s přidanými hormony a chemickými látkami. Falešné estrogeny jsou obsaženy v šamponech, mýdlech, pastách, kosmetice, v plastovém nádobí, foliích, polyesteru, v potravinách s umělými sladidly, glutamátem sodným, v konzervách…

Jak snížit toto riziko?

Nakupovat nechemické bio výrobky denní potřeby, bio potraviny, vyhnout se plastům, mikrovlnným troubám, kouření, alkoholu, drogám, jakékoliv chemii a syntetickým výrobkům.

Muži by si čas od času měli prohmatat prsa, aby odhalili případnou bulku, neboť právě nález nádoru až v pokročilém stádiu je obtížně léčitelný.

Více informací k tomuto tématu naleznete kliknutím na následující link – https://halobio.cz/2015/04/14/role-estrogenu-v-dramatu-rakoviny-u-zen-i-muzu/

bag-158575_960_720

Leave a Reply