ČÍNSKÝ ANGREŠT BYHOM MĚLI KONZUMOVAT I SE SLUPKOU.

kiwi strom

Čínský angrešt je ve světě znám spíše jako Kiwi, do Evropy se dostal až po roce 1900. Kiwi je nejen lahodné ovoce, ale má i léčivé účinky.

Kiwi obsahuje třikrát více vitamínu C, než pomeranče. Vysoká hladina vitamínu K obsažená v kiwi, podporuje správnou srážlivost krve, je tudíž prevencí embolie, podporuje kardio vaskulární zdraví, chrání nás před artrózou, osteoporózou a cukrovkou.

Kiwi pomáhá budovat silný imunitní systém díky obsahu vitamínu A,E,B12, kyseliny listové a Omega 3 kyseliny.

Pokud konzumujeme Kiwi v organické bio kvalitě, pak bychom ho měli jíst i se slupkou. Ve slupce je obsaženo nejvíce živin, které jsou mimořádně silnou prevencí proti rakovině.

Silné antioxidanty, flavonoidy a fyto-živiny bojují proti volným radikálům v organismu.

Konzumace několika kiwi denně, vyrobí v těle silná prebiotika, která vyživují a posilují probiotika.

Prebiotický efekt podporuje správnou vyváženost potřebných a nepotřebných mikrobů ve střevech. Neboť je v Kiwi obrovské množství vstřebatelné vlákniny, je mimořádně prospěšné pro zdraví střev, střevní flóru, vyprazdňování a silný imunitní systém. Kiwi je příznivé pro rychlý růst a sílu bifidobakterie a laktobacilus střev.

V drobných černých semínkách kiwi je dostatek vitamínu E pro vyrovnání hladiny cukru a hormonů, ale i pro kvalitní kůži, vlasy a zdravé oči.

kiwi-390690__180

Leave a Reply